۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 84241468
۱ نفر

برچسب‌ها

خیرین مدرسه‌ساز در قم تجلیل شدند

قم ـ ایرنا ـ بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان قم عصر سه‌شنبه همزمان با سراسر کشور در سالن همایش‌های کرامت استانداری قم برگزار شد و طی آن از تعدادی از خیرین مدرسه‌ساز استان تجلیل بعمل آمد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در این مراسم مشارکت خیرین مدرسه ساز در قم را کم نظیر دانست و گفت: با وجود تمامی شرایط و محدودیت ها، جریان مدرسهسازی در قم با نگاه و همت بلند خیرین همچنان ادامه دارد و مشارکت بیش از ۵۰ درصدی آنها حقیقتا در کشور کم نظیر است.

"حمیدرضا شیخ الاسلام" با بیان اینکه ۲۳ قطعه زمین در سطح شهر و ۳۶ قطعه زمین در منطقه پردیسان برای ساخت  مدارس و مراکز آموزشی آماده تحویل شده است، اظهار داشت: صدور اسناد زمین های آموزشی به نام آموزش و پرورش اتفاق بسیار خوبی است که به دنبال آن هستیم.

وی با بیان اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور ۵.۲ مترمربع است، اما این رقم در استان قم ۴.۱ است، خاطرنشان کرد: با وجود همه تلاش ها و اختصاص اعتبارات دولتی و مشارکت بالای خیرین مدرسه ساز، همچنان دچار معضل شدید فضاهای آموزشی در قم هستیم.

با ساخت ۳۰ مدرسه ۱۲ کلاسه در سال فقط می توانیم وضع موجود را حفظ کنیم

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قم نیز در این مراسم از تلاش های چشمگیر خیرین مدرسه ساز در کشورمان یاد کرد و گفت: مشارکت خیرین در ساخت فضاهای آموزشی در قم به بالای ۵۰ درصد رسیده است.

"سید ناصر علایی طباطبایی" با بیان اینکه در حال حاضر در استان قم ۲۴ پروژه مدرسه سازی با ۱۰۷ کلاس توسط خیرین در دست احداث است، تصریح کرد: با توجه به افزایش فزاینده تعداد دانش آموزان در قم، همچنان به لحاظ سرانه فضای آموزشی در رتبه بیست و هفتم در کشور قرار داریم.

وی نیاز سالانه استان قم به ساخت مدارس را ۳۰ مدرسه ۱۲ کلاسه دانست و گفت: بدون تردید نمی توان با اعتبارات دولتی این تعداد مدارس را ساخته و تجهیز کرد و به مشارکت حداقل ۷۰ درصدی خیرین مدرسه ساز در این زمینه نیازمندیم تا حداقل وضع موجود را حفظ کنیم.

پیش از آغاز این مراسم نیز جشنواره بزرگداشت و تکریم خیرین مدرسه ساز کشور با سخنرانی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور به صورت ویدیو کنفرانسی با حضور یک هزارخیر مدرسه ساز از سراسر کشور برگزار شد./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =