تعاونی‌های تولید روستایی از فرصت ورود به بازارهای اوراسیا استفاده کنند

تبریز- ایرنا - مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی تولید استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه فرصت ایجاد شده برای ورود به بازارهای اوراسیا، شرایط مناسبی برای رقابت کالاهای ایرانی و سایر کشورها در بازارهای هدف ایجاد کرده است، از تعاونی‌های تولیدی روستاها خواست از این فرصت استفاده کنند.

عزیز محمود علیلو روز سه شنبه در نشست تعاونی های تولید روستایی جلفا و منطقه آزاد ارس با اشاره به اهمیت توسعه صادرات، حل بسیاری از مشکلات را منوط به تولید کالاهای ارزان و قابل رقابت دانست و مدیران عامل شرکت های تعاونی تولید را به همدلی و همکاری برای پیشبرد اهداف توسعه ای با هدف خدمات رسانی به بخش کشاورزی و پویایی شرکت ها دعوت کرد.

وی با بیان اینکه به دلایل مختلفی از این فرصت ایجاد شده توفیق آنچنانی برای تولید کنندگان ایرانی حاصل نشده است، افزود: می بایست با توانمندسازی شرکت ها و عضویت آنها در اتحادیه استانی همگام با توفیق یافتگان بخش خصوصی و پیشرو تر از آنها حرکت کنیم و اثرگذاری شرکت ها و اتحادیه ها را با توسل به توانمندی هایشان به منصه ظهور برسانیم.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان آذربایجان شرقی نیز توصیه های لازم جهت ایجاد و تاسیس اتحادیه تعاونی های تولید شهرستان و عضویت شرکت ها در اتحادیه استانی را ارائه کرد و افزایش توانمندی شرکت ها و پویایی آنها را در گرو کار گروهی دانست .

علی اکبر نژاد رضا یادآور شد: شرکت های تعاونی تولید علاوه بر تامین نهاده های تولید بایستی در ایجاد فروشگاه های تخصصی و بارانداز عرضه محصولات تولیدی منطقه در حوزه بازرگانی ورود کنند.

رضا عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا نیز وجود منطقه آزاد ارس را فرصتی مغتنمی برای شرکت های تعاونی تولید روستایی عنوان کرد و گفت: شرکت های تعاونی تولید روستایی می توانند از این فرصت پیش آمده در استفاده از انبارها و  ارائه خدمات مکانیزاسیون جهت افزایش فعالیت و درآمد به صورت بهینه استفاده کنند.

محسن شیخلو مدیر امور کشاورزی سازمان منطقه آزاد ارس، هم افزایی شرکت ها و اتحادیه استانی را برای پیشبرد اهداف شرکت ها و توسعه همه جانبه ضروری دانست.

این نشست با هدف بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های روستایی و تشکیل اتحادیه  تعاونی های روستایی شهرستان و همچنین تامین نهاده های کشاورزی برای تعاونی ها، با حضور مدیر تعاون روستایی استان، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های روستایی، مدیر کشاورزی منطقه آزاد ارس، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان و اعضای تعاونی ها برگزار شد.

 حق اشتراک درخواستی امور آب، مشکلات آبیاری و تاسیسات، نداشتن سرمایه در گردش مناسب، تسریع در تخصیص زمین برایایجاد غرفه عرضه مستقیم محصولات و توجه به آموزش ارکان شرکت بویژه در حوزه بازرگانی از مهمترین مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =