۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۸
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84241443
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۰۰ واحد صنفی خراسان رضوی فروش خود را مکانیزه کردند

مشهد-ایرنا- رییس اتاق اصناف مشهد گفت: تاکنون هزار و ۶۰۰ واحد صنفی از مشهد و برخی شهرستانهای دیگر استان در سامانه توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار این اتاق ثبت نام کرده و فروش این کالاها را مکانیزه کرده‌اند.

محمود بنانژاد روز سه‌شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: مکانیزه کردن حوزه عرضه کالا از مبدا تا مقصد هدف اصلی راه اندازی سامانه توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار اتاق اصناف مشهد است که یک ماه از راه‌اندازی آن می‌گذرد.

وی اضافه کرد: سامانه توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار اتاق اصناف مشهد در تلاش است کالاهای اساسی را با نرخ مصوب به دست مردم یا مصرف کننده واقعی برسد و واسطه ها و دلالها را از میان بردارد.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: نظارت بر عرضه کالا به ویژه کالاهای اساسی با نرخ مصوب از طریق سامانه مزبور به آسانی انجام می‌گیرد و مانع از سوء استفاده عده‌ای سودجو می‌شود.

بنانژاد افزود: علاوه بر ثبت نام هزار و ۶۰۰ واحد صنفی در این سامانه، تاکنون ۴۰ انبار توزیع کالا، چهار هزار و ۶۹۰ سفارش خرید کالا توسط خرده فروش و مباشر، ۹۲۰ تن کالا و کد ملی ۵۶۰ هزار نفر و ۳۰ طرح ویژه توزیع کالا در آن ثبت شده است.

وی اضافه کرد: صنوف ثبت شده در این سامانه تعاونی های مصرف کارمندی و کارگری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی منتخب هستند که شبکه فروش کالا را تشکیل می‌دهند و تاکنون ۲ مورد از کالاهای اساسی شامل شکر و روغن با نرخ مصوب از طریق این سامانه توزیع شده است.

رییس اتاق اصناف مشهد از آغاز جشنواره فروش فوق العاده نوروزی در مشهد همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: این جشنواره از امروز از طریق نصب بنر و فروش الکترونیکی واحدهای صنفی فروش کالاهای پرمصرف نوروز با اعمال تخفیفات قانونی در سطح شهر آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه می‌یابد.

بنانژاد افزود: جشنواره فروش فوق العاده نوروزی طرحی از سوی اتاق اصناف ایران با شعار "نمایشگاهی به وسعت ایران" است که به دلیل شرایط شیوع کرونا و اجتناب از خرید تجمعی مردم جایگزین برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالای بهاره شده است.

۹۶ اتحادیه و بیش از ۱۰۵ هزار واحد صنفی در مشهد فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =