۱۷۵ فضای آموزشی با مشارکت خیرین در ایلام احداث شد

ایلام - ایرنا - سرپرست استانداری ایلام گفت: ۲۳۴ فضای آموزشی طی جشنواره های اخیر خیرین مدرسه ساز تا کنون در این استان احداث شده که ۱۷۵ فضای آن مربوط به دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که بصورت ویدیو کنفرانسی با حضور معاون اول رییس جمهور و همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: ۲۳۴ فضای آموزشی که در این استان با مشارکت خیرین بنا شده ، تعداد ۹۲۴ کلاس درس را به فضای آموزشی استان اضافه کرده است.

وی یادآور شد: برای ۲۳۴ فضای آموزشی استان خیرین مدرسه ساز ۷۳۸ میلیارد ریال کمک کرده‌اند.

سرپرست استانداری ایلام افزود: در دولت تدبیر و امید از ۱۷۵ فضا آموزشی احداث شده، ۴۶ مدرسه با ۲۴۷ کلاس توسط بنیاد برکت و ۱۷ فضا نیز با ۲۶ کلاس با همت بنیاد علوی احداث شده است.

نوذری تاکید کرد: تعداد ۲۶ فضای آموزشی و ۹۰ کلاس درس با زیربنای ۶ هزار و ۸۶۱ متر مربع با مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان ایلام در حال انجام است.

وی اضافه کرد: همچنین ۵۹ مدرسه روستاهای استان ایلام که سنگی و نیازمند بازسازی بودند، اقدامات لازم در طرح آجر به آجر برای بازسازی آنان از ابتدای سال ۹۹ صورت گرفته است.

سرپرست استانداری ایلام با بیان اینکه ۲۶ فضا آموزشی طرح آجر به آجر در این استان در حال بازسازی هستند، افزود: ۳۳ فضای آموزشی دیگر نیز عملیات بازسازی آنان با مشارکت خیرین تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام می رسد.

نوذری در ادامه با قدردانی از خیرین مدرسه ساز استان، قرارگاه جهادی امام رضا (ع) ، بنیاد علوی، بنیاد برکت و تلاش های مدیرکل نوسازی مدارس استان، گفت: اقدامات خیرین مدرسه ساز در ساخت فضای آموزشی بسیار ارزشمند و در نوع خود قابل ستایش است و پاداش این افراد در نزد خداوند متعال محفوظ است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: مجمتع آموزشی ۱۲ کلاسه شهرک شهید کشوری ایلام با حمایت سرپرست استانداری ایلام برای جلب نظر کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در حال احداث است .

نصرت الله رحیمی افزود: برای این مجتمع آموزشی ۳۷ میلیارد ریال جذب شده و عملیات طبقه همکف آن نیز به اتمام رسیده است.

وی یادآور شد: امروز نیز مدرسه یک کلاسه روستای هلت شهرستان چرداول با ۱۱۰ متر مربع که برای ساخت آن سه‌ میلیارد ریال از کمک خیرین هزینه شده بود،  به بهره برداری رسید.

وی تاکید کرد: همچنین امروز همزمان با جشنواره سراسری خیرین مدرسه ساز تفاهم نامه مشارکت انجمن حامی برای تکمیل سالن ورزشی دخترانه شهر بدره نیز منعقد شد و مراحل پایانی امضا تفاهم نامه چهار میلیارد ریالی آن با مساعدت های خیر نیک اندیش خانم قربانی در مرحله انجام است.

به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از کلیه خیرین مدرسه ساز استان با اهدای تندیس جشنواره و لوح تقدیر تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =