انتخابات شوراها در سه شهر و ۷۹ روستای خوسف برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - فرماندار خوسف گفت: در این شهرستان تعداد سه شهر و ۷۹ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری در آنها برگزار خواهد شد.

محمدعلی آخوندی روز سه‌شنبه در اولین نشست ستاد انتخابات شهرستان خوسف افزود: ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۰ اسفند آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند طی هفت روز در محل فرمانداری شهرستان ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری نیز از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۱۶ فرودین ماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه ۲۲ فرودین ماه طی هفت روز در محل بخشداری‌های شهرستان انجام خواهد شد.

فرماندار خوسف گفت: براساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان هنگام ثبت‌نام باید گواهی عدم سوءپیشینه را که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، ارائه کنند.

وی افزود: با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز لازم است افراد واجد شرایط که قصد ثبت‌نام را دارند از اکنون برای دریافت این گواهی عدم سوء‌پیشینه اقدام کنند.

آخوندی اظهار داشت: داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، دفاتر پلیس ۱۰+ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی WWW.ADLIRAN.IR نسبت به دریافت گواهی عدم سوء‌پیشینه اقدام و هنگام ثبت‌نام ارائه کنند.

وی اطلاع‌رسانی در سطح روستاها برای دریافت گواهی عدم سوءپیشینه را لازم دانست و گفت: بخشداران و دهیاران باید در این زمینه اقدامات بیشتری صورت دهند.

وی گفت: دهیاران از عضویت در شورای اسلامی روستای محل خدمت محروم هستند و دهیارانی که قصد شرکت در انتخابات محل خدمت خود را دارند لازم است قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفا دهند و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

فرماندار خوسف ادامه داد: مشارکت سیاسی به عنوان یکی از مهمترین شاخص‌های مهم توسعه هر منطقه است که می‌تواند زمینه لازم را برای تقویت اعتماد عمومی، امنیت سرمایه‌گذاری و توسعه همه‌جانبه به وجود آورد.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات یکی از اصلی‌ترین وظایف وزارت کشور است ابراز امیدواری کرد: با همکاری و هماهنگی و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و با رعایت اصل بی‌طرفی یکی از پرشورترین انتخابات در سال آینده برگزار شود.

آخوندی بر رعایت مُر قانون و بی‌طرفی در انتخابات تاکید کرد و گفت: در سایه رعایت قانون می‌توان به بهترین شکل ممکن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را برگزار کرد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حضور گسترده مردم پای صندوق‌های اخذ رای افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات نشان دهنده پایبندی و علاقه بی‌نظیر مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران است که موجب عزت نظام در دنیا خواهد شد.

فرماندار خوسف یادآور شد: ظرفیت‌های مختلف باید برای حضور و مشارکت حداکثری مردم به کار گرفته شود و آموزش مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات خرداد ۱۴۰۰ در راستای تقویت آمادگی برای برگزاری انتخابات به صورت جد پیگیری شود.

در این این نشست اعضای ستاد انتخابات شهرستان خوسف معرفی شدند و احکام خود را دریافت کردند.

انتخابات سیزدهیمن دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

مرکز شهرستان خوسف در فاصله ۳۶ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =