۱۲ هزار کرمانشاهی در طرح «آجر به آجر» شرکت کردند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه اعلام کرد که ۱۲ هزار نفر در این استان به منظور ساخت مدرسه در مناطق محروم در طرح «آجر به آجر» شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، مهرداد سالاری روز سه شنبه در حاشیه نشست سراسری تجلیل از خیرین مدرسه ساز که به صورت ارتباط زنده برگزار شد، اظهارداشت: ۳۷۴ مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز استان‌ کرمانشاه ساخته شده است که ۶۱ نفر از آنان بانوان هستند.
وی با بیان اینکه کمک‌هایی که خیرین‌مدرسه ساز کرمانشاه در بحث آموزش انجام دادند در کشور زبان زد است، افزود: خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه نشان دادند که بیش از سایر نقاط کشور به توسعه امر آموزش و پرورش در نقاط محروم توجه دارند.
معاون استاندار کرمانشاه عنوان کرد: تعداد واحدهای آموزشی که پس از زلزله با کمک خیرین‌مدرسه ساز ایجاد شد سرانه فضای آموزشی استان را بالا برد.
سالاری ادامه داد: برخی از مدارسی که توسط خیرین‌ ساخته شده است با تجهیزات روز دنیا در راستای به فعالیت آموزشی به کار گرفته می شوند.
وی عنوان کرد:با توجه به بالارفتن هزینه ها بسیاری از خیرین نمی توانند به تنهایی مدرسه سازی کنند از این رو طرح آجر به آجر به منظور ایجاد هم پیمان کردن خیرین راه اندازی شد.
معاون استاندار کرمانشاه گفت: با کمک این طرح می توانیم مدرسه ها با با بهترین امکانات و در مناطق مختلف ایحاد کنیم.
سالاری افزود: تاکنون ۱۲ هزار نفر در استان کرمانشاه در طرح آجر به آجر برای ساخت مدرسه مشارکت می کنند.
وی اظهارداشت: دولت نمی تواند به تنهایی تمام خومات آموزشی را در کشور ارائه دهد از این رو حتما به حضور خیرین مدرسه ساز نیاز دارد.
در این مراسم تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه مورد تجلیل قرار گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها