نقش خیران مدرسه‌ساز در توسعه علمی کشور برجسته‌سازی شود

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: خیران مدرسه‌ساز نقش مهمی در توسعه علمی کشور دارند و این جایگاه ارزنده باید در لایه‌های مختلف جامعه برجسته‌سازی شود.

«بهروز اکرمی» عصر سه‌شنبه در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی، افزود: تقویت دستگاه تعلیم و تربیت، راه دستیابی به توسعه پایدار و عمران و آبادانی است و خیران مدرسه‌ساز با این عمل خیرخواهانه خود در راستای شکوفایی استعدادهای جوانان گام برمی‌دارند.

وی ادامه داد: دستیابی به توسعه پایدار که عزت، سربلندی، اقتدار، سعادت و استقلال ایران اسلامی را تضمین می کند با سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش حاصل می‌شودو خیران مدرسه ساز در نقاط مختلف ایران اسلامی همدوش دولت  در این راستا فعالیت می‌کنند. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: خیران مدرسه‌ساز با اقدامات شایسته خود بهترین مروجان کار خیر در جامعه هستند و نقش مهمی در تقویت فرهنگی جامعه دارند.

اکرمی بیان کرد: کار خیر دامنه گسترده‌ای دارد اما اقدام خیران مدرسه‌ساز در چارچوب اعداد خلاصه نمی‌شود چرا که افرادی که در مدارس شما تحصیل می‌کند اثرات دایمی بر جامعه دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز گفت: تعهدات خیران مدرسه ساز در بیست و یکمین جشنواره  ۲۹۰ میلیارد ریال بود که تاکنون ۲۲۰ میلیارد ریال معادل ۷۵ درصد آن محقق شده است.

«حسین محمدی» افزود: آورده خیران مدرسه‌ساز در بیست دومین جشنواره ،تا کنون بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال شده که ۷۹‌درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی ادامه داد: ۲۴ طرح نوسازی مدارس با زیربنای بیش از ۳۰هزار متر مربع امسال در استان مرکزی اجرا شد که  ۲۱ طرح با مشارکت خیران و سه طرح دیگر از سوی بخش دولتی در این استان اجرا شده و در تحویل طرح‌های امسال نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش مشاهده می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی اظهار داشت: هر هفته حدود چهار کلاس درس به طور میانگین و هر روز به میزان ۲۴ متر مربع به فضاهای آموزشی استان مرکزی اضافه می‌شود.

محمدی اضافه کرد: به غیر از پنج طرح نیمه کاره که در حال تکمیل است هیچ رها شده در استان مرکزی وجود ندارد.

وی افزود: مهمترین دغدغه مدیریت ارشد استان مدارس کانکسی بود که در ۲ سال گذشته با مشارکت گسترده خیران این فضاهای آموزشی نامناسب ۲۷ درصد کاهش داشته است.

استان مرکزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =