مورد تایید شده از ویروس جهش یافته انگلیسی در زنجان گزارش نشده است

زنجان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تا کنون موارد مشکوک به ویروس جهش یافته انگلیسی از سوی پزشکان بخش سرپایی و در بخش بستری بیمارستانی استان به آزمایشگاه ارسال شده که خوشبختانه تاکنون مورد تایید شده‌ای گزارش نشده است.

دکتر محمدرضا صائینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت بروز نوع جهش یافته کرونا در استان افزود: در زمان حاضر نمونه های ارسالی مشکوک به نوع ویروس جهش یافته انگلیسی در این استان منفی بوده است و این موضوع به این معنا نیست، که چنین ویروسی در استان وجود ندارد  بلکه همچنان احتمال می دهیم این نوع ویروس وجود داشته باشد.

این مسوول ادامه داد: این موضوع قابل پذیرش نیست که نمونه ویروس جهش یافته انگلیسی در استان های گیلان، قزوین، تهران باشد، اما در استان زنجان وجود نداشته باشد لذا در مجموع وضعیت کنونی بیانگر آن است که موردی از این دست پیدا نشده است.

وی اظهار داشت: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با حساسیت ویژه ای موضوع بیماریابی کرونا و به ویژه به جهت اهمیت موضوع شناسایی مبتلایان به نوع ویروس جهش یافته را توسط کارشناسان امر مورد توجه قرار داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در صورت بروز پیک چهارم کرونا در ماه پایانی سال که کسبه در حال فعالیت هستند، کسب و کار آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به نوعی اگر رنگ کرونایی استان به قرمز تبدیل شود دوباره محدودیت ها باز می گردد و چرخه اقتصاد متضرر می شود که توجه عموم به رعایت پروتکل ها همچنان مهم و ضروری است.  

وی یادآوری کرد: مواردی مشاهده شده که ابتلای فرد به ویروس کرونا شدید نبوده، اما متاسفانه ابتلای بار دوم بسیار شدید بوده و به مرگ او منجر شده است که در این ارتباط رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن می تواند جان خود و دیگران را از این بیماری مخوف نجات دهد.

به گفته این مسوول، در صورت عادی انگاری شرایط و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی بروز پیک چهارم کرونا در استان، دور از ذهن نیست که چنین وضعیتی بسیار نامطلوب است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها