استاندار:چهارمحال و بختیاری از استان‌های پیش‌رو در مدرسه‌سازی است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به جایگاه این استان در رده سیزدهم رتبه‌بندی مدرسه‌سازی خیری کشور گفت: این استان جزو مناطق پیش‌رو کشور در مدرسه‌سازی به‌شمار می‌رود.

اقبال عباسی روز سه‌شنبه در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌سازی که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور معاونان رییس‌جمهوری، وزیر آموزش و پرورش و خیران مدرسه‌ساز برگزار شد، تاکید کرد: با تلاش خیران نیک‌اندیش چهارمحال و بختیاری، این استان به تناسب جمعیت و با لحاظ مشکلات اقتصادی کنونی توانسته است نسبت به استان‌های برخوردار ایران در جایگاه مطلوبی قرار گیرد.
وی افزود: مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مدرسه‌سازی و سایر طرح‌های خیری در چهارمحال و بختیاری موظفند جذب کمک‌ها خیران بومی و غیربومی را در دستور کار خود قرار دهند.
عباسی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید سهم خود را در کنار خیران به‌ویژه در حوزه مدرسه‌سازی به‌خوبی ایفا کرده است.
وی یادآور شد: امسال ۵۴۰ میلیارد ریال خارج از ردیف‌های بودجه‌ای در چهارمحال و بختیاری برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام مدرسه‌سازی اختصاص داده شد.
عباسی اظهار داشت: خیران با سرمایه‌گذاری در طرح‌های مدرسه‌سازی ضمن فراهم کردن بستر آموزش، علم، دانش، رشد و ترقی دانش‌آموزان، زمینه افزایش قدرت ملت ایران در جهان را فراهم می‌کنند.
به گزارش ایرنا، در این آیین از ۲۰ خیر چهارمحال و بختیاری که در سال‌جاری برای اجرای طرح‌های مدرسه‌سازی مشارکت و سرمایه‌گذاری کرده‌اند، قدردانی شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری نیز چهارم اسفندماه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اجرای طرح‌های مشارکتی و مردمی در امر مدرسه‌سازی گفت:۸۰درصد تعهد سال گذشته خیران مدرسه‌ساز استان محقق شده است

کامران رهی با اشاره به اینکه خیرین در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز ۱۸۰ میلیارد ریال تعهد کرده بودند، افزود: این میزان تعهد برای ساخت ۲۰ مدرسه خیرسازی در استان بوده است و ۲۰ درصد باقیمانده تعهد آنها نیز در حال ساخت است.

به گفته وی، تعهد سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس نیز برای ساخت ۲۰ مدرسه با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی بوده است.

رهی با اشاره به ظرفیت خیرین در امر مدرسه‌سازی در استان گفت: در دولت تدبیر و امید  از محل کمک خیرین ۷۷ میلیارد ریال هزینه شده است. 

وی با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان همزمان با سراسر کشور گفت: در این آیین از یکهزار خیر مدرسه‌ساز تجلیل شد که از این تعداد ۱۸ خیر مدرسه ساز از چهارمحال و بختیاری است.

به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری با مشارکت ۳۲۰ خیر مدرسه‌ساز۳۳۰ پروژه خیری با زیربنای بیش از ۲۱۱ هزار مترمربع احداث شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها