یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان هستند

تهران- ایرنا- مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش این صندوق قرار داشته و از خدمات آن برخوردارند.

سعید رضایی روز سه‌شنبه در آئین افتتاح اولین دفتر کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به اهمیت بیمه و لزوم ارائه خدمات بیمه ای به اقشاری که از خدمات بیمه ای جا مانده بودند، فعالیت بیمه اجتماعی  کشاورزان، روستائیان و عشایر از سال ۱۳۸۴ آغاز شد.

وی افزود: این صندوق با هدف پوشش افراد فاقد بیمه اجتماعی عهده‌دار بیمه چهار جامعه هدف، کشاورزان، روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است که درحال حاضریک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش این صندوق قرار داشته و نزدیک به ۱۲۰ هزار خانوار از مستمری و تعهدات این صندوق استفاده می‌کنند.

رضایی به خدمات ارائه شده توسط این صندوق اشاره کرد و گفت: چهار خدمت اصلی شامل مستمری بازنشستگی، مستمری فوت، از کارافتادگی و نقل و انتقال برای افراد در نظر گرفته شده که ۷۰ در صد حق بیمه از منبع یارانه های نقدی به جامعه هدف به عنوان سهم کارفرما پرداخت می‌شود و ۳۰ درصد حق بیمه هم به عهده بیمه شده می‌باشد که هر ساله بر اساس سطوح در آمدی که توسط مدیرعامل بیمه و هیئت اعضای صندوق ابلاغ می‌شود در اختیار جامعه هدف قرار گرفته و افراد با انتخاب یکی از سطوح درآمدی با پرداخت هرساله تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی افزود: خدمات این صندوق مانند سایر صندوق‌های بیمه ای، بحث بیمه اجتماعی است و از این جهت که متولی امر، دولت بوده و این صندوق زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می‌باشد، موضوع نقل و انتقالات نیز از مزیت های این صندوق به شمار می‌رود.

مدیر صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران تصریح کرد: از سال ۸۴ شورای بخش مرکزی پاکدشت عهده‌دار صندوق بیمه روستایی و عشایر بوده که این کارگزاری، به صورت مستقل از شورای بخش با هدف گسترش فعالیت و برند سازی صندوق و داشتن مدیریت مستقل منفک و به صورت تخصصی و حرفه‌ای کار را پیش می‌برد.

وی افزود: در بخش مرکزی شهرستان تا به حال هزار و ۳۴۰  نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که از این تعداد ۱۸ نفر مستمری بگیر شامل ۱۰ مستمری بازماندگان، ۷ مستمری بازنشستگی و ۱ مستمری ازکارافتادگی، خدمات دریافت می‌کنند.

رضایی افزود: با توجه به وجود روستاهای پرجمعیت در بخش مرکزی تلاش می‌شود تا با پوشش حداکثری افراد به ویژه بانوان فعال در مشاغل خانگی، خدمات بیمه‌ای در این شهرستان توسعه پیدا کند.

روستائیان از مزیت بیمه اجتماعی آگاه شوند
فرماندار پاکدشت نیز در این مراسم گفت: با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی مناسب به روستائیان می‌توان افراد را از ظرفیت و خدمات بیمه‌ای بهره‌مند ساخت.

مهدی یوسفی جمارانی افزود: با راه‌اندازی صندوق بیمه اجتماعی روستائی، یکی از دغدغه‌های این جامعه برطرف شود و آنان می‌توانندبا پرداخت یک سوم حق بیمه، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

فرماندار پاکدشت با اشاره به اینکه سقف پرداخت حق بیمه ۸۴۰ هزار تومان است افزود: از بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی انتظار داریم تا با اطلاع رسانی مناسب به روستائیان و عشایران، آنان را از خدماتی که نظام جمهوری اسلامی فراهم کرده، بهرمند سازند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط کرونای حاکم بر کشور و عدم امکان برگزاری مراسم عمومی، لازم است تا با استفاده از فضای مجازی، نصب بنر و روش‌های دیگر، افراد را از مزایای این بیمه، آگاه کرد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفرجمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =