باید یک صدا از مجلس بیرون بیاید/ هیات رییسه از شان نمایندگان دفاع کند

تهران-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید یک صدا از مجلس بیرون بیاید، گفت: هیات رییسه از شأن نمایندگان دفاع کند و اجازه ندهد اخبار جعلی از جلسه غیرعلنی در بیرون گفته شود.

به گزارش پارلمانی ایرنا، مالک شریعتی در نشست علنی نوبت عصر امروز -سه شنبه - در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به ماده ۲۲ و همچنین اصل ۶۹ قانون اساسی گفت:  براساس اصل ۶۹ مذاکرات مجلس شورای اسلامی باید علنی باشد و گزارش کامل آن از طریق رادیو و روزنامه رسمی برای اطلاع عموم منتشر شود.

 وی افزود: بر اساس این اصل در شرایط اضطراری، در صورتی که رعایت امنیت کشور ایجاب کند، به تقاضای رئیس جمهور یا یکی از وزرا یا ده نفر از نمایندگان، جلسه غیرعلنی تشکیل می‌شود، اما متاسفانه برخی نمایندگان مطالب خلاف واقع جلسه غیرعلنی را در فضای مجازی منتشر و همکارانشان را متهم به موافقت با اقدامات دولت و مخالف با اقدام مجلس کردند.

نماینده مردم تهران افزود: دیروز ۹۳ درصد نمایندگان به موضوع اعمال ماده ۲۳۴ در مورد ارسال پرونده تخلف دولت در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با یکپارچگی و انسجام رأی دادند و نمایندگانی که صحبت کردند بر عمل به مرّ قانون اقدام راهبردی تاکید داشتند و هیچ کس از این قانون کوتاه نیامد. اما  گزارشی که در فضای مجازی منتشر شد در آن اتهاماتی به برخی همکاران زده شد و دوقطبی و دوپارگی سیاسی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: سخنگوی هیات رییسه باید گزارش دقیق و منسجمی از نشست غیرعلنی ارائه کند تا کسی نتواند با مطامع سیاسی همکاران خود را متهم کند؛ دیروز رهبر انقلاب در اظهاراتشان از مجلس و دولت خواستند با هم یکصدا باشند و مجلس هم باید یکصدا باشد و از آن یک صدا بیرون بیاید.

 شریعتی اضافه کرد: نمایندگان روز گذشته تلاش کردند مجلس یکصدا باشد، اما متاسفانه کسانی که دنبال دوصدایی بودند در بیرون به ما اتهام زدند. تقاضا داریم هیات رییسه از شأن نمایندگان دفاع کند و اجازه ندهد اخبار جعلی از جلسه غیرعلنی در بیرون گفته شود. اگر این روش تکرار شود، نسبت به اعلام اسامی اقدام خواهیم کرد.

علی نیکزاد نایب رییس مجلس در پاسخ به اخطار و تذکر این نماینده گفت: جلسه روز گذشته مجلس غیرعلنی نبود بلکه غیررسمی بود و اینکه نباید اخبار به بیرون منتقل شود، حرف درستی است و مجلس باید یکصدا باشد و همه ما از مصوبه و کیان مجلس دفاع کنیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =