گروه های آسیب پذیر سی سخت مشاوره روانشناسی دریافت کنند

یاسوج- ایرنا- دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: باید به گروهای آسیب پذیر شهر سی سخت مشاوره های روانشناسی ارایه شود، زیرا آنها آسیب هایی دیده اند که برای روحیه آنها خوب نیست.

 فاطمه محمد بیگی در بازدید از شهر زلزله زده سی سخت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید زنان باردار یا شیرده، کودکان زیر ۵ سال و معلولان شناسایی شوند و لیست آنها برای امداد رسانی در اختیار گروه های جهادی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی  به افراد اولویت دار باید زودتر  انجام شود افزود: با توجه به جمعیت کم منطقه می‌توان در مدت زمان کمی لیست افراد اولویت دار را تهیه و میزان خسارت وارده را نیز برآورد کرد.

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی طرح ایجاد زنجیره بین بخشی را یکی از راهکارهای مهم برای تسریع در خدمت رسانی به زلزله زدگان دانست و ادامه داد: در این طرح گروه‌های جهادی، امدادی، سپاه، بنیاد مسکن، هلال احمر و سایر دستگاه‌ها در اتاق عملیاتی با برنامه ریزی دقیق وارد عمل شوند.

وی سرما، برف، باران، شیوع بیماری‌های واگیردار، کرونا و همچنین شیوع بیماری‌های عفونی در مناطق زلزله زده بویژه برای گروه‌های آسیب پذیر را خطرناک دانست و گفت: در این زمینه نیازمند توزیع عادلانه امکانات بهداشتی، درمانی و رفاهی بویژه در بین گروه‌های پرخطر هستیم.

محمدبیگی ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی، فراکسیون زنان و کمیسیون بهداشت برای همکاری و همراهی با مسئولان استانی در خصوص خدمت رسانی بیشتر به زلزله زدگان افزود: با تهیه گزارشی وضعیت موجود بررسی و با ارائه به مجلس تصمیمات خوبی هم در بحث بودجه و هم برای برنامه ریزی برای آبادانی منطقه گرفته می‌شود.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه شب ۲۹ بهمن ماه در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

۶۴ نفر در این زلزله دچار مصدومیت شدند.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha