هیچ دانش‌آموزی نباید به دلیل نبود فضای آموزشی از تحصیل باز بماند

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: در هیچ نقطه‌ای از استان نباید هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقدان فضای آموزشی از تحصیل باز بماند و تامین زیرساختهای آموزشی از مهمترین رویکردهای استانداری است.

سیدکمال الدین میرجعفریان عصر سه شنبه در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی افزود: در تامین زمین مناسب برای ساخت فضاهای آموزشی و تخصیص منابع و تجهیزات نیز با کمک سایر دستگاه ها در کنار خیرین مدرسه ساز هستیم.

وی اضافه کرد: تامین فضای آموزشی مناسب، وظیفه ذاتی دولت است که کمک خیران در این حوزه قابل قدردانی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: از خطرپذیرترین استانها از لحاظ بلایای طبیعی هستیم و استانداردسازی فضاهای آموزشی نیز باید مورد توجه باشد و نباید در روستاها دغدغه‌ای برای فضای آموزشی وجود داشته باشد.

میرجعفریان افزود: سرانه آموزشی هر دانش آموز در حاشیه شهر مشهد به اندازه ٥٠ درصد سرانه آموزشی در استان است که زیبنده این شهر نیست.

وی ادامه داد: وجود بیش از چهار هزار خیر مدرسه ساز ظرفیت خوبی در استان خراسان رضوی است و هیات امنای توسعه روستایی برای بهره مندی از ظرفیت خیران به زودی تشکیل می شود.

بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز و بیش از ۹۰ هزار معلم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =