تصمیم برای تعطیلی کارگاه‌ها در ایام کرونا با وسواس بیشتری انجام شود

شیراز-ایرنا-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: ضروری است که بین معیشت و سلامت در ایام کرونا تصمیم درست و منطقی اتخاذ شود و اگر تصمیمی برای تعطیلی کارگاه‌ها مدنظر است با وسواس بیشتری این موضوع دنبال شود.

به گزارش ایرنا سهراب مختاری، سه‌شنبه در ستاد استانی بیماری کرونا در شیراز افزود: اگر تصمیم درست و منطقی در این زمینه اتخاذ نشود، مشاغل بسیاری که در پی شیوع کرونا اکنون احیا شده مجددا از دست خواهد رفت.

وی بیان داشت: پیشنهاد می‌شود که به جای طرح تعطیلی احتمالی کارگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا، طرح‌هایی از جمله افزایش سطح رعایت بهداشت در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی جایگزین شود.

مختاری ادامه داد: در بخش سلامت، تلاش‌های جدی توسط بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در ایام شیوع کرونا صورت گرفته و نقاط تجمع کارگاهی مدیریت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس اضافه کرد: مشاهده تعداد بیمه شده‌های کنونی تامین اجتماعی این استان، بیانگر احیای مشاغل از دست رفته در فارس است به گونه‌ای که تعداد شاغلان و بیمه شده‌های استان تا پایان بهمن ماه ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ نشان دهنده، یک و ۳ دهم درصد افزایش است.

مختاری، با اشاره به اینکه اغلب مشاغل از دست رفته به دلیل شیوع کرونا در فارس احیا شده است، گفت: این استان در ثبت درخواست استفاده از تسهیلات مشاغل زیان دیده از شیوع کرونا با ۷۳۵ میلیارد تومان درخواست وام بعد از تهران در رتبه دوم کشور قرار دارد و تاکنون ۴۹۲ میلیارد تومان از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی، وضعیت فارس در پرداخت و اطلاع رسانی تسهیلات کرونا را خوب توصیف و بیان کرد: این انتظار وجود دارد که تسهیلات باقی مانده درخواستی تا پایان سال ۹۹ از سوی بانک‌های عامل این استان به متقاضیان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شود.

این مقام مسوول ادامه دادد: شماری از دستگاه‌های اجرایی این استان از جمله بهزیستی، آموزش پرورش، فنی و حرفه‌ای و میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی، بهترین عملکرد را در زمینه شناسایی مشمولان واجد شرایط برخورداری از تسهیلات کرونایی را داشته‌اند و ضروری است که سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای تعیین تکلیف پرونده‌های باقی مانده در این حوزه تلاش جدی داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =