جشنواره «کارآزمای» ویژه نوجوانان برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- جشنواره «کارآزمای» به عنوان نخستین رویداد آموزشی تجربی کسب و کارهای خانگی و شخصی به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۹، برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۹ و رئیس فرهنگسرای رویش اظهارداشت: یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه و پیشرفت کشور در حوزه تولید، تقویت اقتصاد و بهره‌مندی مردم به ویژه نوجوانان از فرهنگ تولید و داشتن روحیه کار و تلاش است.

اکبر بختیاری گفت: براین اساس جشنواره «کارآزمای» با هدف عجین شدن نوجوانان با فرهنگ کار، کارآفرینی و تولید با حضور اساتید مجرب و صاحبان کسب و کار موفق برگزار می‌شود.

وی افزود: جریان‌سازی و ایجاد بستر آموزش برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک که پیش نیاز کارآفرینی است، برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال دارای مهارت‌های اولیه تولید محصول یا خدمت و توانمندسازی فردی آنان از اهداف اصلی جشنواره است.

رئیس فرهنگسرای رویش بیان کرد: محور اصلی جشنواره، راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک و موفق توسط نوجوانان است که لازمه آن داشتن ایده تولید محصول و یا ارائه است، بر همین اساس محدودیتی در قالب و نوع کسب و کار وجود ندارد و نوجوانان دختر و پسر می‌توانند به صورت فردی و گروهی در جشنواره ثبت‌نام و پس از ارزیابی اولیه در دوره‌ها شرکت کنند.

وی اظهارداشت: دوره‌های آموزشی آنلاین، کارگاه‌های شتابدهی و راه‌اندازی کسب و کار با همراهی منتورها، داوری و انتخاب کسب و کارهای برگزیده و در نهایت مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان از گام‌های اصلی جشنواره است.

بختیاری درباره شرایط و مقررات شرکت در جشنواره گفت: افراد متقاضی باید مهارت یا ایده تولید محصول و ارائه خدمت برای راه‌اندازی کسب و کار خود را داشته باشند و با تکمیل فرم ثبت‌نام تا پایان اسفندماه، در دوره‌های آموزشی آنلاین و کارگاه‌های راه‌اندازی کسب و کار شرکت کنند.

براساس این گزارش، جوایز آثار برگزیده بدین شرح است: رتبه اول کسب و کار؛ لوح تقدیر، تندیس کارآزمای، جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون تومان، رتبه دوم کسب و کار؛ لوح تقدیر، تندیس کارآزمای، جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون تومان و رتبه سوم کسب و کار؛ لوح تقدیر، تندیس کارآزمای، جایزه نقدی به مبلغ ۷ میلیون تومان.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی karazmay.farhangsara.ir نسبت به ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی و کارگاهی اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =