جایزه مصطفی(ص) با کمک­ مالی مردمی محقق شده است

تهران- ایرنا- دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) گفت: بنیاد جایزه مصطفی (ص) هیچ ردیف بودجه دولتی ندارد و این ظرفیت‌سازی بزرگ با کمک­‌های مردمی محقق شده است.

مهدی صفاری­ نیا روز سه شنبه در دومین آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی(ص) افزود: بنیاد مصطفی(ص) به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در وزارت کشور ثبت شده است البته از حمایت­های دولتی هم استفاده می‌کند.

وی گفت: در شبکه ما باشگاه سفیران جایزه مصطفی(ص) و همراهان جایزه در کشورهای مختلف همچنین هنرمندان در قالب موزه هنر مصطفی(ص) و واقفان مختلف در قالب نذر علمی حضور دارند از جمله ۱۰ شرکت که بخشی از سود خود را وقف جایزه کرده‌اند.

به گفته وی در ۵ سالی که از عمر این جایزه می‌گذرد، نسبت به جوایز بسیاری در سطح جهانی، توانسته جایگاه و پایگاه خوبی بیابد که بخش مهمی از این امر به پشتگرمی خادمان بنیاد مصطفی(ص) روی داده است.

وی افزود: جایزه مصطفی(ص) از دو نگاه، ویژه است؛ در بیش از ۳۰۰ جایزه معتبر جهانی هیچ کدام تامین مالی مردمی ندارند و توسط سازمان دولتی، خصوصی یا یک فرد از نظر مالی تامین می‌شوند اما صدها نفر در جایزه مصطفی(ص) به اندازه وسع و علاقه خود به جایزه کمک کرده‌اند.

صفاری ­نیا دومین ویژگی را معرفی جایزه مصطفی(ص) در سطح جهان اسلام و جهانی دانست و ادامه داد: پیش از این جایزه ملک فیصل را در سطح جهان اسلام داشته ایم که بسیار قدیمی است ولی جایزه مصطفی(ص) بعد از ۵ سال در سطح جهان اسلام و جهان، جای خود را باز کرده است و این امر را از مقالات نشریات علمی می­ توان دریافت.

وی ادامه داد: در این سال ­ها بیش از ۶هزار نفر از ۵۰ کشور جهان با این حرکت در بنیاد مصطفی(ص) همراه شده ­اند که از این‌ تعداد هزار نفر در ۹۰۰ مرکز علمی ارتباط فعال دارند.

صفاری ­نیا به بخشی از فعالیت‌های بنیاد مصطفی(ص) اشاره کرد و گفت:  بخشی از برنامه‌های ما ظرفیت‌سازی در بخش­های مختلف جامعه از جمله دانش­آموزان است که برای رسیدن به این هدف، ۴ دوره مسابقه دانش ­آموزی نور را برگزار کردیم؛ همچنین یک دوره رقابت علمی دانشمندان جوان به نام کنز را میزبانی کردیم.

مدیر عامل بنیاد مصطفی(ص) تاکیدکرد: همچنین ۵ دوره رویدادهای بهم­رسانی فعالیت­ های علم و فناوری و امکان سرمایه‌گذاری روی طرح ­های دانشمندان جوان (نشست‌های ایسا) و ۷ دوره برنامه نشست تبادل علم و فناوری (استپ) را برگزار کردیم که ۳ دوره آن در کشورهای دیگر اسلامی از جمله مالزی، پاکستان و عمان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی بنیاد مصطفی(ص) زمینه­سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است و با مشارکت خیرین با شعار هر مسلمان، یک سهم برای توسعه علم و فناوری به این هدف می رسیم.

بنابر گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنیاد مصطفی(ص) در این آیین از ۲۶ واقف علم و فناوری (هنرمندان و شرکت ­ها)  تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha