سهم خیرین در مدرسه‌سازی مشارکتی ۴۰ درصد بوده است

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم خیرین در مدرسه‌سازی طی هشت سال گذشته در مدارس مشارکتی ۴۰ درصد و در مدارسی که خودشان ساختند حدود ۲۰ درصد است یعنی خیرین وزنه مهمی در آموزش و پرورش هستند.

محسن حاجی میرزایی امروز در مراسم بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با هدف تکریم از هزار خیر مدرسه ساز اظهار داشت:  مدرسه دانش آموزان را در بهترین دوره زندگی از حیث سرعت، عمق و کیفیت یادگیری در آغوش می‌گیرد، در واقع مدرسه کارخانه انسان سازی است.

وی افزود: مدرسه به انسان شکل می دهد و جان و روان  او را نیرو می بخشد،  اصیل ترین شاخص سر آمدی جامعه،  انسان های باکیفیت است، مدرسه فقط یک بنای معماری و سازه نیست،  این محل یک سازوکار برای ترکیب شدن انسان ها با یکدیگر و تقویت، توسعه و انسجام ارتباطات است.

وی مدرسه را حلقه انتهایی نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: هر آنچه هست، درون و بیرون مدرسه است، هرچه مدرسه شکوهمند تر کار کند،  جامعه با شکوه تر خواهد بود، از این رو خیرین مدرسه‌ساز انسان های زیرکی هستند که  سازه پایداری بنا نهادند.

حاجی میرزایی ادامه داد: با آجر به آجر مدارس هویت و شخصیت کودکان شکل می‌گیرد و کامل می‌شود تصویر آینده در مدرسه ساخته می‌شود و اصلاح اجتماعی در مدرسه است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از سردیس حاج اکبر ابراهیمی، خیر مدرسه ساز و مجموعه کتب زندگینامه خیرین مدرسه ساز رونمایی و به نمایندگی از ۸ خیر مدرسه ساز تجلیل شد.

رییس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور نیز در این مراسم عنوان کرد که  از سال ۹۶ تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان با کمک خیرین برای مدرسه‌سازی جمع آوری شد اما این مبلغ در سال ۹۹ به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گفته مهرالله رخشانی مهر تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار خیر در مدرسه سازی مشارکت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =