۲ فیلم کوتاه در مراحل تولید

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «شب گذشته، مافیا» وارد مرحله تدوین و فیلم کوتاه «تاس ها» آماده نمایش شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلمبرداری فیلم کوتاه شب گذشته، مافیا به کارگردانی فریبرز مولازاده در شیراز به پایان رسید که داستان معمایی آن در بستر روابط میان زوج‌های جوان روایت می‌شود.

این فیلم به تهیه کنندگی اردوان زینی سوق و کیوان کثیریان، بطور کامل در شیراز فیلمبرداری شده و بازیگران آن همگی از بازیگران اهل شیراز انتخاب شده‌اند.

ایمان فرودیان، مبین احمدی، سارا رحیمی، پریسا ترابی‌فر، متین محمدی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

برنامه ریز ودستیار کارگردان: اکبر آئین، مدیر فیلمبرداری: وکیل زعفرانی، مدیر صدابرداری: حمیدرضا فرزاد، طراح صحنه: محمد حسن شریعتی، طراح لباس: مینا پناهپوری، مدیر پشتیبانی: گستهم بهور، گریم: فرشاد تندنویس، منشی صحنه: فائزه رستگاری، عکاس: سونا جمشیدی،

همچنی فیلم کوتاه تاس‌ها به کارگردانی کامیار صالح پور و تهیه‌کنندگی مشترک سعید مهدی نیا و کامیار صالح پور، با به پایان رسیدن مراحل فنی، کار پخش و توزیع بین‌المللی خود را آغاز کرده و آماده حضور در جشنواره های بین المللی می شود. 

پیمان شاه‌ محمدی مجری طرح و پخش کننده مستقل بین‌المللی از آغاز پخش بین المللی فیلم کوتاه تاس‌ها خبر داد که روایت یک موقعیت کمدی ضد جنگ است.

پیمان شاه‌ محمدی درباره این فیلم کوتاه و موضوع جهانی آن گفت: در «تاس‌ها» عوامل نام آشنا و حرفه ای سینما با ما همکاری داشتند و این موضوع باعث شد فیلم از لحاظ تولید و اجرا به سمت درستی حرکت کند. از طرفی نیز جهان امروز به فیلم‌هایی با موضوع جنگ و اثرات پس از جنگ نیازمند است تا بتواند وارد مرحله جدیدی از گفتگوهای صلح آمیز برسد چراکه جهان بیشتر از هر موقعی، نیازمند صلح و آشتی است. 

وی همچنین عنوان کرد: دغدغه مجموعه عوامل «تاس‌ها»، انتشار پیام صلح و بشردوستی است که در فضایی فانتزی و شکل روایی کمیک در قالب یک فیلم کوتاه در آمده است.
به گفته کامیار صالح پور کارگردان این فیلم کوتاه، نگاه «تاس‌ها» به موضوع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و اثرات ناشی از آن پس از اتمام جنگ است. فیلم کوتاه «تاس ها» در پی نشانه های پس از جنگ بدون مرزبندی و اشاره مستقیمی دارد به آنچه که همچنان در زیرپوست اجتماع باقیمانده است.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه تاس‌ها آمده است: چندسال پس از تغییر حکومت شاهنشاهی در ایران، جنگ بین عراق و ایران که یک جنگ تحمیلی از طرف کشور عراق بود، پس از هشت سال به پایان می‌رسد. در این بین یک فرمانده و یک انقلابی از ایران، یک شب را در کنار هم سپری می‌کنند و در مقابل هم قرار می‌گیرند. هنوز اثرات جنگ پابرجاست....»

در تاس‌ها رضا جهانی، سعید مهدی نیا و سمیه قهرمانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فهرست عوامل این فیلم کوتاه از این قرار است: کارگردان: کامیار صالح پور، نویسنده: گرسیوز دقیقی، مدیر فیلمبرداری و نورپرداز: پریا صادق بیگی، مدیر صدابرداری: حسام مژدهی نیا، تدوین: پیمان شاه محمدی، اصلاح رنگ و نور: فربد جلالی، دستیار کارگردان: سالار حنیفه پور، میلاد رشید و مانی کارآمد، طراح صحنه: سعید یزدانی، طراح لباس: سحرحق شناس، طراح گریم: رکسانا نیک پور، صداگذار: حسین شکوهی و پیمان شاه محمدی، آهنگساز: آترین آدالان، منشی صحنه: سپیده پریزن،  عکاس: ستاره سهیلی، مشاور رسانه‌ای: محمدصالح حجت الاسلامی، مدیر تولید: مریم قاسم آبادی و محمد گودرزی، تهیه‌کننده: سعید مهدی نیا و کامیار صالح پور، مشاور هنری پروژه، جانشین تهیه‌کننده، مجری طرح و پخش بین الملل: پیمان شاه محمدی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار فرهنگ