۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84241225
۰ نفر

برچسب‌ها

آلمان نگران نفوذ راستگرایان افراطی در ارتش

تهران- ایرنا- افزایش شمار حوادث مرتبط با راستگرایان افراطی در میان نظامیان آلمانی مقامات این کشور را نگران کرده‌است.

به گزارش ایرنا، آمارهای رسمی از افزایش شمار حوادث و حملات از سوی افرادی با گرایش های راست افراطی، در بین نظامیان آلمان حکایت دارد.

خبرگزاری فرانسه امروز (سه شنبه) نوشت: کمیته دفاعی پارلمان آلمان (بوندستاگ) در مورد افزایش تعداد حوادث رخ داده توسط افراط گرایان راست در ارتش آلمان ابراز نگرانی کرده است.

بر این اساس «اوا هوگل» مسئول این کمیته در بوندستاگ پس از ارائه گزارش سالانه خود در برلین گفت: هنوز در مورد افراط گرایی راستگرایان نیاز به اقدام در همه بخش های نیروهای دفاعی کشور وجود دارد.

به گفته وی در زمینه افراط گرایی راست گرایانه در سال گذشته میلادی ۲۲۹ مورد رویداد گزارش است در حالی که این میزان در سال پیش از آن ۱۹۷ مورد بوده است. هوگل تاکید کرد با توجه به این افزایش ، آموزش ، مقابله و پیشگیری باید به طور مداوم ، یکپارچه و سریع در یگان های نظامی وجود داشته باشد.

وی با بیان این که این یک وظیفه دائمی در کل جامعه و بنابراین در ارتش نیز است، تأکید کرد که اکثریت آشکار نظامیان به قانون اساسی پایبند هستند.

این مقام کمیته دفاعی پارلمان آلمان همچنین نقش آفرینی نیروهای مسلح در مقابله با همه گیری کرونا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این یک موفقیت بزرگ بود که می توان از این تجربه برای آمادگی عملیاتی در همه گیری استفاده کرد.

اواسط بهمن ماه رسانه های آلمان گزارش دادند که در سال گذشته شمار راست‌گرایان افراطی شناخته‌شده این کشور که از حق داشتن سلاح برخوردار شده‌اند افزایشی واضح یافته است.

دولت آلمان در پاسخ به درخواست فراکسیون حزب چپ آلمان که خواستار گزارش‌دهی در این مورد شده بود اعلام کرد، تا پایان دسامبر سال ۲۰۲۰، حدود ۱۲۰۰ نفر از افراطیون دست راستی قطعی یا احتمالی به عنوان صاحبان سلاح قانونی ثبت شدند که این شمار نسبت به یک سال پیش از آن نزدیک به ۳۵درصد افزایش نشان می‌دهد.

نشریه تاگس شاو آلمان در این رابطه نوشت: «مارتینا رنر» نماینده حزب چپ آلمان در پارلمان این کشور این روند افزایشی را سندی خواند که "تهدید فزاینده" ‌از جانب نئونازی‌ها و نژادپرستان را ثابت می‌کند.

در گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان در سال ۲۰۱۹ شمار تخمینی راست‌گرایان بالقوه افراطی در این کشور ۳۲هزار و ۸۰ نفر اعلام شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =