مکتب حاج قاسم برگرفته از سلوک ائمه اطهار (ع) است

کرمان - ایرنا - رییس بسیج مداحان کشور با اشاره به اینکه اقشار مختلف بسیج در کشور و استان کرمان اقدامات خوبی را به انجام رسانده اند، گفت: مکتب حاج قاسم که برگرفته از ائمه اطهار (ع) است، به ما آموزش می دهد که مسلمان و انسان مومن کسی است که در صورت شنیدن صدای کمک فرد دیگر به کمک وی بشتابد.

به گزارش ایرنا، یوسف ارجونی شبانگاه سه شنبه در مرحله چهارم نهضت آزادسازی محکومان جرایم مالی غیرعمد زندان های استان کرمان طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: امروز در سطح کشور حوزه ستایشگری از حوزه های موفق و تاثیرگذار است و در جای جای این مملکت اسلامی و در بحران ها و گرفتاری های مختلف جامعه ستایشگری جز اولین جوامعی بودند که در صحنه های مختلف حضور یافتند تا باری از روی دوش نظام و انقلاب برداشته شود.
وی اظهارداشت: مردم ما در کمال عزت، سربلندی و یاریگری پای نگاه و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایستادند و نهضت عظیم کمک مومنانه را شکل دادند و امروز کشور ما بهترین الگو برای سایر کشورها است.
رییس بسیج مداحان کشور عنوان کرد: با وجود اینکه ریاست قوه قضاییه اعلام کرده که آماده هستیم تا درب های زندان ها را به روی همه کسانی که می خواهند زندان ها را ببیند باز کنیم مشروط بر اینکه ما نیز بتوانیم از زندان های آنها بازدید کنیم، هنوز جرات نکرده اند پاسخ دهند و نمی توانند پاسخ دهند.

وی ادامه داد: اما در مجموع زندان جای خوبی نیست و آزادی هر زندانی به معنای رهایی، عروج، پرواز و زندگی دوباره است و باید تلاش شود پس از آزادی زندانیان نیز در حوزه اشتغال و حرفه آموزی آنها اقدامات لازم انجام شود.

در این آئین زمینه آزادی ۲۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) فراهم شد که در این رابطه  ۱۴ میلیارد تومان جلب رضایت شکات انجام شده است و تعدادی از مددجویان نیز توان پرداخت بخشی از بدهی خود به مبلغ  ۴۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را داشته اند.

همچنین  ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات نیز برای تعدادی از این مددجویان درنظر گرفته شده است و ۵۸۱ میلیون و ۸۰۰ میلیون تومان نیز  از سوی ستاد دیه استان پرداخت شده است.
۳۰۰ میلیون تومان از سوی مداحان و ذاکران استان کرمان به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی اختصاص یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha