۳۱۶ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد شدند

کرمان - ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در قالب اجرای چهار مرحله از نهضت آزادسازی محکومان جرایم مالی غیرعمد در مکتب سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی زمینه آزادی ۳۱۶ مددجوی جرایم غیرعمد طی سال جاری فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه در مرحله چهارم نهضت آزادسازی محکومان جرایم مالی غیرعمد زندان های استان کرمان طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: استان کرمان در فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه از استان های پیشرو در کشور به شمار می رود و خیران این استان در مسیر رضای خداوند تلاش می کنند که زمینه آزادی مددجویانی را فراهم کنند که جای آنها در زندان نیست و به دلایل مختلفی از جمله فقر  به زندان وارد شده اند.
وی با تاکید بر اینکه تاریخ استان کرمان مملو از اقدامات خداپسندانه مردم این منطقه است، ادامه داد: خیران استان کرمان با هزینه کرد وقت، اعتبار و آبروی خود و با جذب کمک های سایر خیران زمینه آزادی مددجویان جرایم غیرعمد را بدون هیچ چشمداشتی فراهم می کنند.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با تاکید بر اینکه استان کرمان در سنوات گذشته در زمینه آزادی مددجویان جرایم غیرعمد از استان های پیشرو درکشور بوده است، ادامه داد: ستاد دیه با ایفای نقش محوری و با همکاری خیران، اقشار مختلف بسیج و  سپاه زمینه آزادی مددجویان جرایم غیرعمد را فراهم می کند.
موحد اظهارداشت: قوه قضاییه تلاش می کند که با کمک و مشارکت مردم، خیران و نهادهای مدنی جمعیت کیفری زندان ها را کاهش دهند زیرا این تعداد افراد حاضر در زندان ها در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ودر شان پیروان ائمه اطهار (ع) نیست.
وی تاکید کرد: زندان در حقیقت جای افرادی است که به دلایلی از جمله سرقت، کلاهبرداری و ارتکاب جرایم خشن وارد زندان شده اند.
وی ادامه داد: جای افرادی که به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه امروز و به دلیل سهل انگاری و غفلت طبق قوانین موجود کشور  وارد زندان شده و باید مبلغی به شاکی خصوصی وی پرداخت کنند، در زندان نیست زیرا این افراد باید آزاد شوند و سرپرست خانواده خود باشند، چرا که در فقدان سرپرست خانواده، آسیب های زیادی متوجه خانواده وی خواهد شد.

برای ایجاد زمینه آزادی ۲۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) ۱۴ میلیارد تومان جلب رضایت شکات انجام شده است و تعدادی از مددجویان نیز توان پرداخت بخشی از بدهی خود به مبلغ  ۴۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را داشته اند.

همچنین  ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات نیز برای تعدادی از این مددجویان درنظر گرفته شده است و ۵۸۱ میلیون و ۸۰۰ میلیون تومان نیز  از سوی ستاد دیه استان پرداخت شده است.
۳۰۰ میلیون تومان از سوی مداحان و ذاکران استان کرمان به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی اختصاص یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =