سهمیه جدیدی از روغن و برنج به خراسان رضوی اختصاص یافت

مشهد-ایرنا- رییس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سهمیه جدیدی از روغن و برنج از محل طرح تنظیم بازار به این استان اختصاص یافته است.

حمیدرضا رجوعی روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: اخیرا سهمیه ۲ هزار و ۴۰۰ تنی برنج تایلندی به استان اختصاص یافته که از طریق شبکه توزیع در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین سهمیه ای از روغن خوراکی به خراسان رضوی اختصاص یافته که امید است با اختصاص آن به شبکه توزیع، بتوان روغن مورد نیاز را به دست مصرف کننده رساند.

رییس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سه هزار تن روغن خوراکی سهمیه جدید استان از محل طرح تنظیم بازار از طریق سامانه ویژه توزیع کالاهای اساسی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری و برخی صنوف اختصاص یافته است.

رجوعی افزود: وضعیت تامین روغن در خراسان رضوی با اختصاص سهمیه جدید بهتر از ۲ یا سه ماه قبل در استان شده و نگرانی‌ها در این زمینه در حال کاهش است.

کارشناس مسوول نظارت بر عرضه کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: مقایسه قیمت برخی مواد غذایی در استان در چهار بهمن ماه با چهار اسفندماه امسال نشان می‌دهد قیمت سه قلم کالا به ویژه گوجه فرنگی تا ۵۸.۳ درصد کاهش و قیمت موز، روغن مایع، عدس و روغن نباتی بین ۳.۳ تا ۱۹ درصد افزایش داشته است.

عباس اخوان افزود: در این مدت در گروه نهاده‌های دامی در خراسان رضوی قیمت ذرت خارجی، کنجاله سویا، گندم آزاد، جو خارجی بین ۱۲.۷ درصد تا ۳۲.۶ درصد افزایش یافته و قیمت سبوس گندم تغییری نکرده است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت قیمت تخم مرغ ساده ۱۲.۹ درصد و قیمت جوجه یک روزه گوشتی ۲۲ درصد در استان کاهش داشته و قیمت گوشت مرغ، گوشت گوسفندی، گوشت گوساله، بره زنده بین ۲۹.۹ درصد تا ۲.۸ درصد در استان افزایش یافته است.

کارشناس مسئول نظارت بر عرضه کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی درباره قیمت مصالح ساختمانی در یک ماهه اخیر اظهار داشت: مقایسه قیمت ۱۳ قلم کالا در گروه مصالح ساختمانی در چهارم بهمن ماه با چهارم اسفندماه نشان می‌دهد که قیمت سیمان، گچ، میلگرد، تیرآهن و پروفیل فولادی افزایش داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =