۱۱ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 84241121
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس کمیته کراس فیت: تورنمنت بین المللی خردادماه برگزار می شود

تهران- ایرنا- رییس کمیته کراس فیت از برگزاری تورنمنت بین المللی کراس فیت در کیش خبر داد و گفت: این تورنمنت از خردادماه آغاز می‌شود و تا دی ماه ادامه دارد.

سهراب آزاد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: حدود دو سال و نیم است که این رشته را شروع کرده‌ایم و بیشترین هدف ما آموزش بود که در این بخش خیلی خوب کار کردیم و تا امسال نزدیک به ۲۰۰ دوره سمینار و کارگاه برگزار و استقبال زیادی از آن شد.

وی افزود: در این رشته سه هدف آموزش و همگانی کردن کراس فیت در بین مردم، توسعه و مسابقات را دنبال کردیم. کودکان از هفت یا هشت سالگی می‌توانند در کراس فیت فعالیت داشته باشند و این رشته مرد و زن ندارد و امکان تمرین در منزل هم وجود دارد.

رییس کمیته کراس فیت یادآور شد: همچنین این رشته را در ۳۲ استان فعال کردیم و در حال حاضر حدود ۸۰ شهرستان فعال داریم. مسابقات ما نیز در رده سنی ۳۵ تا ۴۰، ۴۰ تا ۴۵ و به اضافه ۴۵ در بخش زنان و مردان در تمام استان‌ها هم برگزار شد. حتی مسابقات زیر ۱۸ سال و رقابت‌های ستارگان کراس فیت نوجوانان در بخش دختران و پسران نیز برپا شد و ۷۰۰ ورزشکار در مسابقات ستارگان شرکت کردند که بعد از سه مرحله، ۱۰ نفر برتر را انتخاب کردیم و رقابت میان ۱۰ نفر برتر در بخش زنان برگزار شد و ۱۰ نفر دوم هم عید فطر برپا می‌شود.

وی اضافه کرد: این رقابت‌ها بدون تماشاچی و حتی حضور مربیان برگزار شد و به ورزشکاران اعلام کردیم که با مربیان خود تمرین کنند و با وضعیتی آماده در این رقابت‌ها حضور یابند.

آزاد خاطرنشان کرد: برای نانشوایان نیز مسابقات ورزشی را در منزل طراحی و پاراکراس‌فیت را راه اندازی کردیم. به همین دلیل از فدراسیون معلولان و جانبازان کمک خواستیم تا کمیته کراس فیت را در این فدراسیون راه اندازی کنند. همچنین در این حوزه گروهی درست و در تمام استان‌ها یک نفر را به عنوان مسوول پاراکراسفیت مشخص کردیم تا مسابقات در سطح استانی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان لیگ باشگاه‌های کشور را تشکیل دادیم، گفت: تمام تیم‌ها در هر جای ایران می‌توانند شرکت کنند و ۳ میلیون تومان ورودی این باشگاه است و مطمینم ۱۰۰ نفر در قالب تیم‌های سه نفره در مسابقات لیگ برتر نیز حضور می‌یابند. دو مرحله آن به صورت آنلاین برگزار می‌شود و رنکینگ آن را مشخص می‌کنیم.

رییس کمیته کراس فیت تصریح کرد: ۱۸ تیم را به لیگ برتر می‌آوریم و تمام ورزشکاران و مربیان باید قرارداد داشته باشند و یک درصد از پولی که می‌گیرند به کمیته کراس فیت بدهند. این ورزشکاران برای اولین دوره مسابقات لیگ تنها یک فصل قرارداد می بندند اما بعد از آن می‌توانند برای سه فصل قرارداد ببندند و خرید و فروش داشته باشند. آیین نامه این مسابقات در حال تدوین است و بعد از عید هم این رقابت‌ها برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ۳۰ اردیبهشت نیز مسابقات قهرمانی کشور زنان را به صورت تیمی و انفرادی برگزار می‌کنیم که از میان پنج ورزشکار از هر استان ۴ نفر تیمی و یک نفر انفرادی شرکت می‌کند.

آزاد با اشاره به اینکه تورنمنت بین المللی کراس فیت را در کیش برگزار می‌کنیم، گفت: این تورنمنت از خرداد آغاز می‌شود و تا دی ماه ادامه دارد. در کنار آن مسابقات رده‌های سنی را در بخش زنان و مردان در ۲۲ بهمن‌ماه خواهیم داشت. همچنین رقابت‌های قهرمانی کشور در بخش تیمی و انفرادی را در شهریور ماه برگزار می‌کنیم.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته، مربیگری در باشگاه‌هاست. آیین نامه باشگاه‌ها را نوشتیم و به دنبال این هستیم تا کراس فیت به عنوان باشگاه ثبت شود. پیش نیاز این موضوع نیاز به دوره مربیگری دارد و اکنون به هر استانی در بخش زنان و مردان ۵ سهمیه دادیم تا اسامی را برای ما بفرستند و دوره مربیگری را برگزار کنیم.

برچسب‌ها

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =