کتائب حزب‌الله عراق: حمله به منطقه سبز کار دست‌های پلید بود

بغداد – ایرنا- سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق حمله راکتی دوشنبه شب به منطقه «سبز» در مرکز بغداد را کار دست های پلید برای برهم زدن اوضاع این کشور دانست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری « رووداو»، «جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق گفت: براساس اطلاعات ما، حمله راکتی (دوشنبه شب) به منطقه سبز کار دست های پلیدی بود که می خواهد اوضاع را برهم بزنند.
پیش از این «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق در بیانیه ای به حمله راکتی دوشنبه شب به منطقه سبز بغداد واکنش نشان داد و آن را غیر قابل توجیه خواند و تصریح کرد: بازگشت به (مرحله) حمله به مراکز دیپلماتیک و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان بغداد را به شدت محکوم می کنیم.
وی افزود که این اقدام به هر بهانه ای که باشد، غیرقابل توجیه است و دستگاههای امنیتی باید وظیفه خود در حفاظت از مراکز دیپلماتیک را انجام دهند.
«شیخ قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق امروز در توییتی نوشت: تداوم هدف قرار گرفتن منطقه سبز با وجود تصمیم واضح هیئت هماهنگی مقاومت عراق و با این ترتیبی که هربار روی مناطق مسکونی سقوط می کند؛ بدون اینکه هرگونه آسیب واقعی یا خسارتی در سفارت داشته باشد، سوالات زیادی را درباره طرفی که از این اقدام سود می برد، ایجاد می کند.
وی افزود: اطلاعاتی داریم که ممکن است در زمان مناسب آن را افشا کنیم.
«محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش الصادقون وابسته به عصائب اهل الحق نیز به نوبه خود در توییتی حمله راکتی دوشنبه شب به منطقه سبز بغداد را تلاشی برای خدشه وارد کردن به وجهه الحشد الشعبی و جنبش های مقاومت دانست.
منطقه سبز در مرکز بغداد که تعدادی از سفارتخانه های خارجی از جمله سفارت آمریکا و دفاتر نهادهای بین المللی و ساختمان های مهم حکومت عراق در آن واقع است، دوشنبه شب شاهد حمله ای راکتی بود.
ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای درباره این حمله راکتی اعلام کرد: بعد از بررسی دقیق مشخص شد که دو راکت در منطقه سبز و یک راکت در منطقه الحارثیه سقوط کرده است.
در این بیانیه تصریح شد: سه راکت از محله السلام (الطوبجی) شلیک و باعث آسیب دیدن سه خودروی غیرنظامی شد.
این بیانیه افزود: یگان های فرماندهی ستاد عملیات بغداد سکوهای شلیک راکت ها را پیدا کردند.
درپی این حمله، آژیر خطر در سفارت آمریکا به صدا درآمد.
هنوز هیچ فرد یا گروه مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha