نایب رییس زنان فدراسیون: استقبال خوبی از رقابت‌های کشتی آلیش شد

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: تصور نمی‌کردیم با بحران کرونا این تعداد کشتی‌گیر در مسابقات آلیش (کشتی با کمربند) قهرمانی زنان کشور شرکت کنند. استقبال از این مسابقات بی‌نظیر بود.

به گزارش ایرنا، مسابقات قهرمانی کشور کشتی آلیش زنان سوم اسفند در محل خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی» برگزار شد که مازندران، اصفهان و توابع تهران به ترتیب رده‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

«فاطمه درخشانی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سطح مسابقات قهرمانی خیلی خوب بود. با توجه به بحران کرونا تصور نمی‌کردم که چنین استقبالی از طرف استان‌ها برای حضور در این رقابت‌ها شود. زیرا فکر می‌کردیم که کشتی‌گیران به دلیل آنکه یکسال تمرین نکردند، آمادگی لازم را نداشته باشند اما اینگونه نبود و تیم‌های شرکت کننده از آمادگی کافی برخوردار بودند.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی هم در این مسابقات خیلی خوب اجرا شد و کشتی‌گیران علاوه بر تست ‌پی‌سی‌آر تست مکمل هم دادند و در بدو ورود به سالن هم ضدعفونی می‌شدند. مسابقات روی سه تشک برگزار شد و کشتی‌گیران هم مصدومیت نداشتند و تنها ۲ مورد آسیب دیدگی داشتیم که آن هم جدی نبود.

نایب رییس فدراسیون کشتی یادآور شد: در مسابقات قهرمانی کشوری ۱۱۲ کشتی‌گیر از ۲۶ استان شرکت کردند و این استقبال بی‌نظیر بود و مازندران توانست قهرمان این رقابت‌ها شود. سطح فنی کشتی‌گیران نیز مثل همیشه خوب بود زیرا مربیان در این مدت خوب کار کرده بودند. نکته مهم این مسابقات تقسیم مدال در بین استان‌ها بود که تیم ملی ترکیبی از استان‌های مختلف خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بخشنامه اعلام کردیم که به دلیل بحران کرونا این مسابقات ملاک انتخابی تیم ملی است و ۶ نفر اول تا سوم هر وزن به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند. طبق تقویم پیشنهادی ملی‌پوشان باید اواخر اردیبهشت ماه باید به مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان اعزام شوند. به همین دلیل سه اردو تا زمان اعزام برای آنان برگزار می‌کنیم. اگر بحران کرونا اجازه دهد همین ماه اردوی آشنایی اعضای جدید با سرمربی تیم ملی را برگزار می‌کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =