فرماندار: کنگاور رتبه سوم اشتغال استان کرمانشاه را کسب کرد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور گفت: با تحقق ۱۲۵ درصدی تعهد اشتغال این شهرستان تا پایان بهمن ماه امسال، کنگاور تاکنون رتبه سوم استان کرمانشاه را کسب کرده است.

به گزارش ایرنا، فرزاد الماسی روز سه شنبه در شورای اشتغال و سرمایه گذاری کنگاور که در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: تعهد اشتغال امسال این شهرستان که باید در سامانه رصد ثبت می شد یک هزار و ۸۲۸ نفر بوده اما با تلاش همه دستگاه های اجرایی و دبیر کارگروه اشتغال کنگاور تا پایان بهمن ماه ۲ هزار و ۲۹۰ نفر ثبت سامانه شد براین اساس ۱۲۵ درصد تعهد محقق شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز شهرستان کنگاور پس از صحنه و هرسین بیشترین پرداختی را در سطح استان داشته است، افزود: تاکنون ۱۸۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان پرداخت شده که باید برای ۳۱۰ نفر نیز فرصت شغلی ایجاد شود.
فرماندار کنگاور در ادامه تاکید کرد: اولویت اصلی دولت تدبیر و امید، استاندار کرمانشاه در سطح استان و همچنین ما در شهرستان کنگاور ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بوده و خواهد بود.
وی اضافه کرد: لذا خط قرمز ما اشتغال بوده و هیچ گونه کم کاری و توجیهی را از سوی مدیران دستگاه های اجرایی نمی پذیریم.
او یادآور شد: کمیته اشتغال و سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۰ با یک رویه متفاوت برگزار خواهد شد که با همکاری دستگاه های اجرایی بتوانیم قدم های محکمی در راستای حل مشکلات جوانان و ایجاد اشتغال در شهرستان برداریم.
فرماندار کنگاور در پایان افزود: همه موظف هستیم تا پایان سال ۹۹ از طریق تسهیلات، پیگیری شورای اشتغال و ستادهای تسهیل و رفع موانع برای اشتغال و افزایش تولید شهرستان در سال جهش تولید تلاش کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.
شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها