نیروهای امدادی خراسان جنوبی آماده‌باش هستند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر ناپایداری جوی در استان و وقوع سه پدیده سرما، بارندگی و توفان از امروز (چهارشنبه) تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی در آماده‌باش کامل هستند.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از هم‌استانی‌ها درخواست داریم در بازه زمانی امروز تا پایان وقت یکشنبه هفته آینده سفرهای غیرضروری خود را حتما لغو کنند.

وی اظهار داشت: مهمترین پدیده جوی در این مدت موج سرما و یخبندان سراسری در استان است که با کاهش هشت تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا روبه‌رو خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: بارش باران و برف نیز به ویژه برای شهرستان‌های شمالی استان پیش بینی شده که با توجه به برودت هوا این وضعیت در مناطق کوهستانی به صورت برف خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این مدت وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را خواهیم داشت که کاهش دید افقی و لغزندگی و یخ‌زدگی سطح جاده‌ها را در پی دارد.

میرجلیلی با بیان اینکه هشدار بیشتر ماهیت پیشگیرانه توسط مردم دارد گفت: کشاورزان، دامداران و عشایر، گلخانه‌داران و مرغداران و همه کسانی که متاثر از سرما و یخبندان هستند، تدابیر و اقدامات پیشگیرانه را در فرصت باقیمانده به‌کار گیرند و نسبت به ایمن‌سازی اماکن کشاورزی و دامی خود اقدام کنند تا مثل گذشته شاهد کاهش چشمگیر خسارات در استان باشیم.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی هم درباره نفوذ و فعالیت توده هوای ناپایدار جوی از امروز (چهارشنبه) تا روز یکشنبه دهم اسفند، هشدار سطح نارنجی (آمادگی) صادر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =