مطهری: تیم کاملی داریم اما تلاش می‌کنیم تا دو بازیکن جذب کنیم

تهران- ایرنا- مربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: ما سعی کردیم که همیشه بدون حاشیه به اهدافمان برسیم و در این راه خیلی وقت‌ها ناراحت شدیم اما هیچوقت دلسرد نشدیم. 

«حمید مطهری» روز سه شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا در خصوص شرایط پرسپولیس در نیم فصل لیگ برتری و قهرمانی سرخپوشان در نیم فصل، فعالیت پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات زمستانی، وضعیت بازیکنان جوان در پرسپولیس، آخرین اخبار از عیسی آل کثیر و ... صحبت هایی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می خوانید:

به عنوان سوال اول بگویید که بین دو نیمه بازی های پرسپولیس چه اتفاقی در رختکن رخ می‌دهد که تیم شما در نیمه های دوم به این اندازه متحول می شود؟

خب شرایط ما طوری است که از لحاظ بدنی و تاکتیکی در بهترین وضعیت خود هستیم. در بین دونیمه بازی ها هم سعی می‌کنیم بهترین آنالیز و تجزیه و تحلیل را از حریف داشته باشیم و اطلاعات خوبی به بازیکنان بدهیم. البته که پیش از بازی ها هم ان اطلاعات به بازیکنان داده می شود اما صحبت هایی که دربین دو نیمه انجام می دهیم تاثیرگذار است. به این شکل بازیکنان خیلی بهتر و ریزتر حریف را می‌شناسند. در ضمن خود بچه ها هم خیلی انرژی می گذارند و تعهدکاری بالایی دارند.

آیا قهرمانی نیم فصل برای پرسپولیس هدف بود؟

بله جزو اهداف کوتاه مدت و مهم ما بود. البته همه ما می دانیم که به قهرمان نیم فصل جام نمی دهند اما جزو اهداف کوتاه مدت ما بود که به آن رسیدیم. امیدواریم که بتوانیم در انتهای فصل هم به قهرمانی برسیم.

یکی از نکات مثبت پرسپولیس در این چند ماه گذشته این بوده که خیلی از بازیکنان در پست های غیر تخصصی خودشان به زمین رفتند و برای پرسپولیس بازی کردند.

دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید. واقعا در این نیم فصل به خاطر کمبود بازیکن در برخی پست ها و مسائلی مثل مصدومیت ها و محرومیت ها بازیکنان ما فوق العاده بودند و در پست های غیر تخصصی به زمین رفتند. البته این نشان می‌دهد که بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس به یک درک تاکتیکی کامل رسیده اند. بازیکنان ما یاد گرفتند که در چارچوب کار تیمی هر مسئولیتی را بپذیرند که این بی نظیر است و این جای شکر دارد که چنین بازیکنانی داریم.

از نقل و انتقلات نیم فصل بگویید. آیا می‌شود در این شرایط ستاره یا بازیکن خوبی را جذب کرد؟

ابتدا بگویم که تک تک بازیکنان ما برای کادرفنی با ارزش هستند. واقعیت این است که خیلی سخت می‌شود در نیم فصل بازیکنی باکیفیت و یا ستاره را جذب کرد. تیم ها اکثرا بازیکنانشان را نمی دهند و یا قیمت های عجیبی مطرح می‌کنند. درکل ما تیم کاملی داریم اما تلاش می‌کنیم اگر بشود یکی، دو بازیکن را با شرایط خوب جذب کنیم.

پرسپولیس جزو تیم هایی است که بین بازیکنان طراز مالی خوبی دارد، آیا حاضر هستید به خاطر جذب یک بازیکن این شرایط بهم بخورد؟

من اینطور پاسخ این سوال را می‌دهم که تیم ما از هر جهت یک تیم یک دست و یک دل است.

یکی از مسائلی که در پرسپولیس وجود دارد، بازیکنان جوان هستند، آیا می‌شود در تیمی مثل پرسپولیس روی بازیکنان جوان حساب کرد و اساسا کادرفنی پرسپولیس چنین کاری را انجام می‌دهد؟

پرسپولیس تیم بزرگی است و بازی کردن در آن آسان نیست. برای ما فرقی ندارد یک بازیکن جوان باشد یا باتجربه. هرکسی که بتواند خودش را به کادرفنی تحمیل کند برای پرسپولیس بازی می‌کند. مهم این است که آن بازیکن بتواند خودش را به تیم و کادرفنی تحمیل کند. درضمن ما هر روز با بازیکنان در ارتباط هستیم و می‌دانیم چه بازیکنی چه شرایطی دارد پس با این وضعیت تصمیم می‌گیریم که چه کسی بازی کند یا نکند. جوان یا مسن بودن بازیکن برای ما اهمیتی ندارد بلکه مهم این است که اهداف کادرفنی اجرایی شود.

در چند ماه اخیر فشار بیرونی زیادی روی پرسپولیس و حتی اعضای کادرفنی و بازیکنان بوده. در این مدت شده که جایی ناراحت بشوید یا دلتان بشکند؟

در تیم بزرگی مثل پرسپولیس همیشه این مسائل وجود دارد. شما باید در پرسپولیس برای هرچیزی بجنگید و این طبیعت کار است. ما سعی کردیم که همیشه بدون حاشیه به اهدافمان برسیم. در این راه خیلی وقت ها ناراحت شدیم اما دلسرد نشدیم. وقتی شما در تیمی مثل پرسپولیس با این سطح کار میکنید قطعا فشارها زیاد است. خیلی مواقع این فشارها و حرف ها ناعادلانه هستند اما شما به عنوان مربی پرسپولیس حق ندارد دلسرد شوید. اصلا یک مربی در چنین شرایطی می تواند بزرگ و باتجربه شود. بالاخره همیشه حرف غیر واقعی و البته کارشکنی وجود دارد. 

در مورد شرایط فنی عیسی آل کثیر هم توضیح بدهید. آیا آل کثیر بلافاصله بعد از پایان محرومیتش می‌تواند به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد؟

عیسی هم از لحاظ اخلاقی و هم فنی بازیکن توانمندی است و واقعا به ناحق هم محروم شد اما کاری از دست ما برنمی آید. کنفدارسیون فوتبال آسیا حتی اجازه نداد در فاصله ۴۰ روز تا پایان محرویت عیسی او با ما تمرین کند. ما در این مدت کاملا در جریان شرایط بدنی و فنی عیسی بوده ایم اما طبیعی است بازیکنی که با تیم تمرین نکرده باشد آن هم ۶ ماه، در همان ابتدا شرایط بازی ندارد. این یعنی عیسی حتما به زمان نیاز دارد و ما هم چاره ای نداریم تا محرومیت او تمام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار ورزش