شادگان در صدر ابتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان است

آبادان - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:شهرستان شادگان با ۱۰۷ بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تعداد ابتلا به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکراله سلمان زاده روز سه‌شنبه بیان کرد: از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز ۲۱۲ مورد جدید مثبت کووید ۱۹ در شهرستان‌های تابع دانشکده آبادان شناسایی شدند که ۵۹ بیمار در آبادان، ۴۶ بیمار در خرمشهر و ۱۰۷ بیمار در شادگان است.

وی با بیان اینکه از موارد مثبت جدید ۱۹۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ نفر با وضعیت حاد تنفسی در بیمارستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان بستری و ۲۶ بیمار کووید ۱۹ پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

سلمان زاده افزود: در این مدت متاسفانه یک بیمار مبتلا به کرونا در شادگان فوت شد؛ هم اکنون ۱۶۹ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان بستری هستند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰ مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

۱۱ شهرستان در استان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.مواردی از ویروس جهش یافته انگلیسی کرونا در چند شهرستان خوزستان تایید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =