زنجان با دمای ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور به ثبت رسید

زنجان - ایرنا - کارشناسی پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: زنجان با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین مرکز استان کشور طی ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسید.

حسین سلطانی، شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در حال حاضر آسمان زنجان صاف و گاهی با وزش باد همراه است و هوای سرد و جو نسبتا پایدار نیز تا پایان هفته جاری در استان حاکم خواهد بود.

وی اظهار داشت: میزان دمای هوای زنجان روز چهارشنبه /۶ اسفند ماه/ با نفوذ توده هوای سرد، کاهش یافته و میزان دما در روز پنجشنبه نیز نسبت به روزهای قبل بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش یافته و هوای سردتری را خواهیم داشت.

سلطانی، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته فرودگاه زنجان از توابع شهرستان زنجان، خیرآباد در شهرستان سلطانیه و سجاس در شهرستان خدابنده با دمای ۱۲- درجه سانتیگراد و گیلوان و چورزق در شهرستان طارم نیز با دمای ۱۴+ به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق این استان به ثبت رسیدند.  

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =