فرماندار رشتخوار: ایجاد صنایع فولاد در این شهرستان راهگشای اشتغال است

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار رشتخوار گفت: با توجه به نزدیکی این شهرستان به معدن سنگ آهن سنگان خواف، حمایت مسوولان از ساخت مجموعه فولاد رشتخوار و نیز فولاد قائم امیدنور این شهرستان، تحول بزرگی را در ایجاد اشتغال جوانان این خطه فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا، خالقداد عرب روز سه‌شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس اداره صنعت، معدن و تجارت رشتخوار افزود: از سوی دیگر با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر امتناع از خام فروشی، به جای انتقال مواد خام به دیگر استان‌ها در همین شهرستان شاهد تحقق از استخراج تا تولید خواهیم بود که این خود کاهش هزینه‌های تولید را نیز در پی خواهد داشت.   
وی ادامه داد: اکنون در سطح کشور پنج مجتمع فولاد در حال ساخت است که ۲ مجتمع از این تعداد در این خطه در حال احداث است که با بهره‌برداری از آنها، این شهرستان به عنوان بزرگترین تولیدکنند فولاد کشور، نیازهای داخلی را تامین خواهد کرد.
فرماندار رشتخوار در بخش دیگری سخنانش از رییس جدید اداره صنعت،معدن و تجارت این شهرستان خواست تا بر موضوعاتی چون تنطیم بازار، تامین ارزاق عمومی شهروندان و نظارت بر  نانوایی‌‍‌ها توجه ویژه داشته باشد.
عرب افزود: بحث نظارت بر عرضه کالا در بازار، وظیفه و رسالت اصلی ماست چرا که تامین رزق و روزی مردم یک جبهه مقدس است و در پیوند با آن باید عدالت برقرار شود و اگر مدیری نتواند ارتباط خوبی با مسوولان بالادستی داشته ‌باشد به طور قطع در مدیریت شهرستان موفق نخواهد بود.
امام جمعه رشتخوار نیز گفت: برخی امروز به فکر احتکار و کسب سود فراوان در شرایط نیاز مردم در بازار هستند.
حجت الاسلام حسن جهانشیری افزود: ضرورت دارد بازرسی در ایام سال جدید با جدیت دنبال شود و با احتکار کنندگان کالاهای ضروری جامعه و مردم به صورت جدی برخورد شود.   

شهرستان ۶۰ هزار نفری رشتخوار در ۱۹۹ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =