توزیع کود اوره در منطقه کشاورزی جنوب کرمان ۳۵ درصد افزایش یافت

جیرفت - ایرنا - مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان از افزایش ۳۵ درصدی توزیع کود اوره در هفت شهرستان این منطقه کشاورزی خبر داد.

محمد شریفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این میزان افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت شده است، از توزیع ۳۰ هزار و ۳۰۰ تن کود اوره طی ۱۱ماهه سال جاری در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.
وی افزایش پنج هزارتنی سهمیه مصوب امسال کود اوره منطقه جنوب کرمان را نتیجه پیگیری های مسئولان جنوب کرمانی و همکاری مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور دانست.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان  میزان کود اوره توزیع شده این منطقه را طی۱۱ماهه سال گذشته ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد.
وی با بیان اینکه بیشترین نیاز کشاورزان در زمینه کودهای شیمیایی به اوره است، از توزیع کود شیمیایی اوره با نرخ دولتی بین کشاورزان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.
وی با بیان اینکه تدارک کود ازته از محل تولیدات پتروشیمی های کشور طبق برنامه ابلاغی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان انجام می شود، گفت: هزینه حمل، تخلیه و بارگیری کودهای یارانه‌ای از مبداء تا مقصد با دولت بوده لذا کودهای یارانه‌ای با قیمت مصوب دولتی به کشاورزان ارائه می‌شود.
شریفی تعداد مراکز توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان را در هفت شهرستان این منطقه ۴۸ کارگزاری بخش خصوصی برشمرد و وظیفه این کارگزاران را توزیع کود های استاندارد دولتی و تفاهم نامه ای با نرخ های مصوب بین کشاورزان منطقه دانست.
وی حوزه خدمات دهی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان را هفت شهرستان جنوبی این منطقه دانست و گفت: کشاورزان در صورت مشاهده عرضه کود خارج از شبکه، گرانفروشی و نارضایتی از توزیع موضوع را به شماره ۴۳۳۱۶۱۶۳ گزارش دهند تا در کمترین زمان ممکن به تخلفات رسیدگی شود.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان اظهار داشت: هیچ کمبود کود شیمیایی کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی این استان وجود ندارد.
وی رایج‌ترین انواع کودهای ازته را نیترات آمونیم، سولفات آمونیم و اوره دانست و گفت: کودهای ازته از پتروشیمی‌های داخلی تامین و کودهای فسفاته و پتاسه  وارداتی هستند.
شریفی به عرضه کودهای تقلبی در بازار منطقه اشاره کرد و افزود: کشاورزان از خرید کود با برند و علامت تجاری جعلی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در بازار آزاد خودداری کنند.

وی با بیان اینکه افراد سودجو با جعل آرم و نام شرکت خدمات حمایتی اقدام به توزیع کودهای تقلبی و بی‌کیفیت در جنوب کرمان کرده‌اند به خرید کود از مراکز توزیع معتبر تاکید کرد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان گفت: تهیه، تدارک و توزیع انواع کودهای شیمیایی دولتی فقط توسط کارگزاران بخش خصوصی این شرکت در هفت شهرستان جنوبی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: افراد سودجو از برند و نام و نشان تجاری شرکت خدمات حمایتی سواستفاده و آرم شرکت را بر روی بسته بندی  کودهای تقلبی و بی کیفیت جعل می کنند.
شریفی ادامه داد: طبق آزمایشات و آنالیزی که انجام شده مصرف این کودها هیچ ارزش تغذیه‌ای برای گیاه نداشته و کشاورز با پرداخت پول نه تنها آورده‌ای نداشته بلکه در سال‌های آتی دچار مشکلات عدیده ای خواهد شد.

وی اظهار داشت: کشاورزان کود را با آرم شرکت خدمات حمایتی فقط از کارگزاری‌های رسمی توزیع کود این شرکت تهیه کنند.

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جنوب کرمان یک سوم‌ پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در منطقه جنوب کرمان تولید می شود و این منطقه یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha