استفاده از ماسک در شادگان به بیش از ۷۰ درصد رسید

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری شادگان گفت:استفاده از ماسک بین مردم شهرستان شادگان با اعمال محدودیت‌ و ممنوعیت‌ کرونایی، به حدود ۷۰ درصد رسید.

امید صبری‌پور روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:پیش از اعمال محدودیت و ممنوعیت جدید کرونایی در شهرستان شادگان کمتر از ۱۵ درصد مردم این شهرستان از ماسک استفاده می‌کردند که نتیجه آن افزایش افراد ابتلا به ویروس کرونا بود.

وی گفت: البته استفاده از ماسک به تنهایی برای مقابله با ویروس کرونا کافی نیست و مردم باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را به‌طور دقیق رعایت کنند.

صبری‌پور بیان کرد: بر اساس توصیه‌های مرکز بهداشت و فعالان کادر بهداشت و درمان، مردم باید نسبت به استفاده صحیح و تعویض مستمر ماسک‌های یک‌بار مصرف اقدام کنند.

وی گفت: بیماری کووید ۱۹ از ۲ هفته پیش در شهرستان شادگان روند افزایشی به خود گرفته که این مورد ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بود و در صورتی که مراقبت و نظارت لازم انجام نگیرد شاهد سیر صعودی بیماری و ایجاد مشکل در بیمارستان‌ها خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری شادگان ادامه داد: اعمال محدودیت و ممنوعیت‌ جدید کرونایی و رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شادگان در ۲ هفته آینده مشخص خواهد شد و امیدواریم آمار ابتلای به ویروس کرونا در این شهرستان روند کاهشی به خود بگیرد.

وی از همکاری شهروندان، اصناف، تشکل‌های مردمی و مسوولان شادگان در ۱۰ روز گذشته برای پیشگیری و درمان بیماران کرونایی در این شهرستان قدردانی کرد.

شهرستان شادگان زیرنظر دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارد و اهالی آن از خدمات بهداشتی و درمانی این دانشکده بهره‌مند هستند.

شهرستان شادگان ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =