بنی‌تمیم: ساختار ورزش همگانی راه عبور از محدودیت‌های کرونایی است

تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ساختار ورزش همگانی راه عبور از محدودیت‌های کرونایی است و باید بتوانیم وضعیت سلامت مردم را در ورزش همگانی افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا، «حمید بنی‌تمیم»  روز سه‌شنبه در گفت و گویی در خصوص برنامه‌های  وزارت ورزش و جوانان در توسعه ورزش همگانی به منظور ایجاد زمینه برای مشارکت مردم، اظهار داشت: روند توسعه و مشارکت مردم در ورزش همگانی تا قبل از کرونا به خوبی دنبال شد.  

وی افزود: اما توانستیم با مساعدت و همکاری آموزش و پرورش با اجرای طرح کوچ کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان را با هدف جلوگیری از بروز بیماری‌های زمینه‌ای در مدارس مورد ارزیابی قرار دهیم و از آن جلوگیری کنیم.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی ادامه داد: توانستیم چهار جلسه شورای ورزش همگانی را تشکیل دهیم تا انسجام و هم‌افزایی لازم بین نهادها و دست‌اندرکاران حوزه ورزش همگانی کشور بیش از گذشته فراهم شود.

بنی‌تمیم گفت: از ابتدای سال جاری ۴۶  تفاهم‌نامه با فدراسیون منعقد کردیم و بر اساس برنامه‌های اجرا شده به فدراسیون‌ها اعتبارات لازم را تخصیص دادیم تا بتوانیم تخصیص اعتباری در خصوص همگانی کردن ورزش، برنامه‌های مجزایی را برای مشارکت در ورزش همگانی داشته باشند و در این خصوص اعتباری جداگانه به فدراسیون‌ها پرداخت خواهد شد.

بنی‌تمیم اظهار امیدواری کرد: بتوانیم در سال جدید با اجرای برنامه و طرح‌های ابتکاری همچنان زمینه را برای مشارکت هرچه بیشتر مردم در انجام فعالیت‌های ورزش همگانی فراهم کنیم. تلاش کردیم تسلیم کرونا نشویم و برنامه‌های خود را در حد امکان ادامه دهیم  و برای جلوگیری از کم‌تحرکی دانش‌آموزان و با همکاری معلمان ورزشی در ابتدا ارزیابی لازم و سپس تجویز برنامه ورزشی برای دانش‌آموزان انجام شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =