توزیع تبلت و سیم‌کارت به دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از توزیع تبلت و سیم‌کارت به هشت هزار دانش‌آموز تحت پوشش این سازمان با رعایت شان و کرامت آن‌ها خبر داد و گفت: اجرای این طرح موجب جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید بابایی روز سه‌شنبه در نشست توزیع ۸۰۰ تبلت و سیم‌کارت بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی در سازمان بهزیستی افزود: این تبلت و سیم‌کارت ها تاکنون برای چهار هزار و ۴۲۱ دانش‌آموز ارسال قطعی شده و احتمالا تاکنون به دست ۷۷۵ نفر از دانش‌آموزان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری رایتل و دیجی‌کالا و براساس سلیقه و انتخاب دانش‌آموزان به صورت خرید اینترنتی با حفظ کرامت مددجویان، انجام شده است، گفت: دانش‌آموزان برای دریافت تبلت و سیم‌کارت پس از ارسال پیامک و ارزشیابی از سوی مددکاران کلینیک ها، اکانتی در دیجی کالا ساختند و آدرسی ثبت کردند و سپس روند توزیع آغاز شد. اکنون تبلت و سیم‌کارت‌ها به ۵۶ درصد دانش‌آموزان تحویل قطعی شده است.

مدیرکل دفتر امور کودکان ونوجوانان سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: تعداد دانش‌آموزان واجد شرایط که تبلت ها در نهایت به آنها تخصیص پیدا می‌کند، هشت هزار نفر است که بیشترین تعداد این دانش‌آموزان در استان خراسان رضوی با تعداد یکهزار و ۱۴۱ و سپس استان‌های کرمان با ۹۰۴ دانش آموز، استان آذربایجان غربی با ۸۹۶ دانش آموز و بعد تهران بوده و سپس با استان‌ها با تعداد کمتر مانند ایلام با ۳۸ دانش‌آموز به پایان می‌رسد.

بابایی با بیان اینکه کار توزیع را با استان‌های کوچک شروع کردیم، افزود: استان‌هایی مانند استان‌های خوزستان، کردستان و کهگیلیویه و بویراحمد در آخرین بخش ارسالی تبلت و سیم کارت هستند.

وی یادآور شد: بیشترین توزیع در استان قم با ۹۶ درصد بوده است؛ همچنین اطلاعات کسانی که تبلت و سیم‌کارت را تحویل گرفته‌اند یا در مسیر ساخت اکانت هستند، در حال رصد است. دو هزار و ۷۵۵ دانش‌آموز نیز در مسیر ساخت اکانت در دیجی‌کالا هستند که امیدورایم تا پایان سال این طرح را بتوانیم تمام کنیم.

بابایی گفت: کودکانی داشتیم که در معرض ترک تحصیل بودند و هنگامیکه که تبلت ارائه شد،  توانستند تحصیل را ادامه دهند؛ همچنین نمونه هایی داشتیم که کودکان مجبور بودند به خانه‌های همسایه‌ها بروند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha