حمله به منطقه سبز بغداد تلاش برای خدشه‌دار کردن وجهه مقاومت است

بغداد – ایرنا- سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «الصادقون» عراق حمله راکتی دوشنبه شب به منطقه «سبز» بغداد را تلاشی برای خدشه وارد کردن به وجهه الحشد الشعبی و جنبش های مقاومت دانست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری « رووداو» عراق، «محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش الصادقون وابسته به عصائب اهل الحق عراق در توییتی با اشاره به موفقیت های چشمگیر چند روزهای اخیر نیروهای الحشد الشعبی عراق در مبارزه با تروریست ها در منطقه «الطارمیه» در شمال بغداد نوشت: حمله (راکتی به منطقه سبز بغداد) واکنشی آشکار به پیروزیهای بزرگ الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی ما در عملیات پاکسازی الطارمیه از تروریست های داعش است. 
وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که پناهگاههای داعشی و رسانه آمریکایی و عربی (حوزه خلیج فارس) که خواهان خیر و خوبی برای عراق و عراقی ها نیستند، وجود دارند، تلاش ها برای خدشه وارد کردن به الحشد و جنبش های مقاومت ادامه خواهد یافت.
پیش از این «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق در بیانیه ای به حمله راکتی دوشنبه شب به منطقه «سبز» بغداد واکنش نشان داد و آن را غیر قابل توجیه خواند و تصریح کرد: بازگشت به (مرحله) حمله به مراکز دیپلماتیک و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان بغداد را به شدت محکوم می کنیم.
وی افزود که این اقدام به هر بهانه ای که باشد، غیرقابل توجیه است و دستگاههای امنیتی باید وظیفه خود در حفاظت از مراکز دیپلماتیک را انجام دهند.
برپایه این گزارش، العامری از دولت عراق خواست تا مسئولیت های خود را برای حفظ اعتبار دستگاههای امنیتی انجام دهد تا اینکه آنها بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.
منطقه سبز در مرکز بغداد که تعدادی از سفارتخانه های خارجی از جمله سفارت آمریکا و دفاتر نهادهای بین المللی و ساختمان های مهم حکومت عراق در آن واقع است، دوشنبه شب شاهد حمله ای راکتی بود.
ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه ای درباره این حمله راکتی اعلام کرد: بعد از بررسی دقیق مشخص شد که دو راکت در منطقه سبز و یک راکت در منطقه الحارثیه سقوط کرده است.
در این بیانیه تصریح شد: سه راکت از محله السلام (الطوبجی) شلیک و باعث آسیب دیدن سه خودروی غیرنظامی شد.
این بیانیه افزود: یگان های فرماندهی ستاد عملیات بغداد سکوهای شلیک راکت ها را پیدا کردند.
درپی این حمله، آژیر خطر در سفارت آمریکا به صدا درآمد.
هنوز هیچ فرد یا گروه مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =