۹۰ واحد آموزشی امسال تحویل آموزش و پرورش اصفهان شد

کاشان - ایرنا - مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس اصفهان گفت: افزون بر ۹۰ واحد آموزشی در سال جاری با مشارکت این اداره ‌کل و خیران مدرسه‌ساز تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

سید مهدی میربد روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: با تحویل این مدارس ٦٠٠ کلاس درس به مجموع کلاس‌های مدارس اضافه شد.

وی با قدردانی از خیران مدرسه‌ساز ادامه داد: با مشارکت این خیران جایگاه اصفهان در مدرسه‌سازی و تعلیم و تربیت در سطح کشور به شکل قابل توجهی ارتقا یافته است.

به گفته وی، ٢٠ درصد مدارس اصفهان فرسوده و نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان اظهار داشت: در سال‌های اخیر افزون بر ٨٥ درصد مدارس استان اصفهان با مشارکت خیران ساخته شده است.

وی با تاکید بر لزوم استانداردسازی سامانه گرمایشی در فضاهای آموزشی افزود: سال گذشته بخاری‌های نفتی در مناطق دارای زیرساخت گازرسانی به طور کامل جمع‌آوری و ٩٨٠ کلاس درس به لحاظ گرمایشی استانداردسازی شد.

میربد اضافه کرد: اکنون هفت هزار و ٥٠٠ کلاس دارای بخاری گازی است که باید جمع آوری و به سامانه گرمایشی استاندارد تبدیل شود.

افزون بر ۹۵۰ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در پنج هزار واحد آموزشی استان پنج میلیون نفری اصفهان به تحصیل مشغول هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =