پل ارتباط بخش معدن با دانشگاه دامغان شکل گرفت

سمنان- ایرنا- مسئولان شرکت تعاونی چهارمس و دانشگاه دامغان به منظور همکاری و ارتباط صنعتی و معدنی بیشتر، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا پل ارتباطی بخش معدن با این دانشگاه شکل گیرد.

رئیس دانشگاه دامغان روز سه‌شنبه در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه در گفت و گو با ایرنا افزود: موضوع این تفاهم نامه برای تحقق اهداف کلی ۲ مجموعه است که هر یک اهداف خود را دنبال می‌کنند. 

عبدالعلی بصیری ادامه داد: در راستای این قرارداد خدمات مشاوره ای، آزمایشگاه، تحقیقاتی و اکتشافی مورد نیاز شرکت انجام می‌شود و پل ارتباطی بین صنعت، معدن و دانشگاه به منظور همکاری های دوجانبه شکل می‌گیرد. 

بصیری به اهداف این تفاهم‌نامه اشاره کرد و افزود: انجام امور اکتشافی، ارائه خدمات آزمایشگاهی، تهیه گزارش ها و نقشه های مورد نیاز شرکت بر اساس انعقاد قراردادهای بین دانشگاه و شرکت انجام می‌شود. 

وی اضافه کرد: در یکی از بندهای این تفاهم‌نامه به ایجاد فضایی مناسب برای انجام گفت‌ و گو بین اعضای هیات علمی و اعضای شرکت با هدف انتقال دانش، انتقال مشکلات و نیازمندی های شرکت به دانشگاه با هدف بررسی، تحقیق و ارائه راه حل متناسب با نیاز شرکت تاکید شده است. 

بصیری ادامه داد: فراهم شدن شرایط مناسب در سایت های معدنی و فرآوری شرکت با هدف کارآموزی دانشجویان علاقه‌مند دانشگاه در این راستا صورت می‌گیرد. 

وی تصریح کرد: تربیت نیروهای مورد نیاز شرکت از بین دانشجویان پذیرفته شده دانشگاه به ویژه دانشجویان فارغ‌التحصیل زمین شناسی، هدایت طرح‌ها و پایان نامه های دانشجویی به سمت برنامه های زمین شناسی، اکتشافی و سایر برنامه‌های شرکت چهارمس، از دیگر اهداف امضای این تفاهم‌نامه است. 

بصیری به تعهدات طرفین اشاره کرد و گفت: دانشگاه متعهد می‌شود که در امور پژوهشی و مشاوره ای واگذار شده از سوی شرکت، حداکثر توان علمی و آزمایشگاهی خود را با اولویت نسبت به سایر امور خارجی به‌کار گیرد.

وی عنوان کرد: شرکت چهارمس طبق این تفاهم‌نامه تمامی امور مرتبط با اکتشاف، زمین شناسی و سایر نیازهای پژوهشی خود را با اولویت عقد قراردادهای مربوطه، در دانشگاه پیگیری و به انجام می‌رساند. 

رئیس دانشگاه دامغان خاطرنشان کرد: بدون شک امضای این تفاهم‌نامه همکاری، گامی مثبت برای افزایش سطح علمی دانشجویان، افزایش توان اعضای هیات‌علمی و ارتباط موثر بین صنعت، معدن و دانشگاه است.

به گزارش ایرنا، این تفاهم‌نامه به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس در این روز به انجام رسید. تعاونی چهار مس دامغان در زمینه استخراج مواد معدنی و سنگ مس فعالیت دارد که درحال حاضر این شرکت با مالکیت پنج معدن (سه معدن مس و ۲ معدن سنگ ساختمانی) در شهرستان دامغان فعالیت دارد.

در دانشگاه دامغان بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۳ رشته و گرایش در هشت دانشکده تحصیل می کنند و ۱۶۲ عضو هیات علمی در این مجموعه فعالیت دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =