مشترکان برق روستایی و عشایری از پرداخت عوارض برق معاف شدند

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰، مشترکان مجاز برق روستایی و عشایری را از پرداخت عوارض برق معاف کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه و در چهارمین جلسه رسیدگی به جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس بند(ج) تبصره (۶) ماده واحده، موافقت کردند که مشترکان مجاز برق روستایی و عشایری از پرداخت عوارض معاف شوند.

در بند ج تبصره ۶ ماده واحده آمده است: عوارض موضوع ماده (۵) قانون حمایت از صنعت برق کشور مصوب ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۴ به میزان ۱۰ درصد مبلغ برق مصرفی در سقف ۳۴ هزار میلیارد ریال تعیین می‌شود و مشترکان برق روستایی و عشایری مجاز و برق چاه‌های کشاورزی مجاز از شمول حکم این بند معاف هستند.

در ماده (۵) قانون حمایت از صنعت برق کشور آمده است که دولت موظف است برای تأمین بخشی از منابع لازم جهت اجرای طرح‌های توسعه و نگهداری شبکه های روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک عوارض مصرف هر کیلووات ساعت برق را در بودجه سالانه پیش بینی کند. وجوه حاصل شده به حساب شرکت توانیر نزد خزانه داری کل کشور واریز و صددرصد آن صرفاً بابت کمک به اجرای طرحهای مذکور هزینه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار سیاست