بسکتبالیست‌های معلول شیروان و اسفراین ویلچر برای تمرین ندارند

بجنورد- ایرنا- رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان خراسان شمالی گفت: بسکتبالیست‌های معلول شهرستان‌های شیروان و اسفراین علی‌رغم تقاضاهای مکرر آنها برای تهیه ویلچر، هنوز موفق به انجام این کار نشدیم تا ورزشکاران تمرین کنند.

برات ایمنی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگرچه بسکتبالیست های معلول شهرستان بجنورد برای تمرینات ویلچر دارند ولی بسکتبالیست های معلول شیروانی و اسفراینی از داشتن حتی یک ویلچر هم محروم هستند که این امر نیازمند حمایت مسوولان از این قشر است.

وی با بیان اینکه که تهیه هر ویلچر برای بسکتبالیست ها نیازمند ۹۰ میلیون ریال است، افزود: ویلچر بسکتبالیست های معلول شهرستان بجنورد نیز ۴ سال پیش با کمک نیکوکار تهرانی تهیه شد.

ایمنی با اشاره به توانمندی ورزش های تیمی معلولان استان خاطرنشان کرد: سال ۹۷ بسکتبالیست های معلول بجنوردی در لیگ دسته ۲ کشور که به میزبانی قزوین برگزار می شد از گروه خود صعود کردند و حتی از سد میزبان این رقابت ها نیز گذشتند ولی بدلیل عدم حمایت مسوولان و کمبود اعتبار از ادامه رقابت ها بازماندند.

وی با اشاره به عدم ابتلای ورزشکاران معلول خراسان شمالی به کرونا یادآور شد: در شریط کرونایی ورزشکاران را به انجام فعالیت های ورزشی در خانه و ارسال ویدیوهای خود به این هیات ورزشی تشویق کرده ایم.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ ورزشکار جانباز و معلول در خراسان شمالی بیمه شده و به صورت سازمان‌یافته فعالیت ورزشی دارند، خاطرنشان کرد: نباید نگاه مسوولان به این هیات ورزشی همانند هیات های دیگر باشد زیرا که ورزشکاران معلول در بیش از ۱۵ رشته ورزشی فعالیت می کنند.

ایمنی با بیان اینکه انصراف تیم والیبال نشسته استان از رقابت های لیگ دسته یک والیبال نشسته کشور کذب است، تصریح کرد: با توجه توانمندی والیبال نشسته استان این تیم هم اکنون با حمایت یکی از مسوولان و هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده است.

ورزشکاران این هیات در خراسان شمالی بیشتر در رشته های ورزشی تنیس روی میز، تیراندازی با کمان، دو و میدانی، والیبال نشسته، بستکبال با ویلچر، دارت و بوچیا فعالیت می کنند

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =