مجلس با پرداخت ۵۰ درصد حق بیمه برق روستاییان استان سیستان موافقت کرد

تهران- ایرنا - نمایندگان با پیشنهاد نماینده استان سیستان و بلوچستان مبنی بر پرداخت ۵۰ درصد پول حق بیمه برق مشترکان فاقدگاز این استان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه و در چهارمین جلسه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بند ه تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش در آمدی، با پیشنهاد «حبیب الله دهمرده» نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند موافقت کردند. بر اساس این پیشنهاد پول برق روستاهای فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد محاسبه خواهد شد.

همچنن در بند ه تبصره ۶ماده واحده که تصویب نمایندگان رسید، آمده است: مطابق ماده (۱۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) به هر یک از وزارتخانه‌های نفت و نیرو از طریق شرکت‌های تابعه ذی‌ربط اجازه داده می‌شود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دو هزار ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ یک هزار  ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ  ۱۰ هزار ریال أخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیفهای ۱۶۰۱۸۵ و ۱۶۰۱۸۶ جدول شماره (۵) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

بر اساس این بند برای مشترکان روستایی، مبالغ فوق‌الذکر معادل ۵۰ درصد می‌باشد. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد شد.

طبق این مصوبه وزارتخانه‌های نفت و نیرو به صورت ماهانه این مبلغ را برداشت و برای بیمه کردن مشترکان واحدهای مسکونی و تجاری هزینه خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =