طرح آبرسانی به ۱۲ روستای چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری شد

شهرکرد- ایرنا- طرح آبرسانی به ۱۲ روستای چهارمحال و بختیاری روز سه‌شنبه همزمان با هفته چهل و دوم از پویش «هر هفته الف- ب- ایران» در ارتباط ویدئوکنفرانسی به دستور وزیر نیرو افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری در این آیین که در روستای بالد شهرستان اردل برگزار شد، اظهار داشت: برای آبرسانی به این تعداد روستا هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

احمدرضا محمدی ادامه داد: آبرسانی به این ۱۲ روستا در قالب هفت کیلومتر خطوط انتقال، ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۱۸ کیلومتر توسعه شبکه اجرا شده است.

به گفته محمدی، با افتتاح طرح‌های آبرسانی به این روستاها به جمعیت روستایی برخوردار از آب لوله‌کشی این استان، ۲۰ هزار نفر اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری همچنین از افزایش ۱.۵ درصدی جمعیت روستایی برخوردار از آب آشامیدنی لوله‌کشی در استان خبر داد و گفت: تا پیش از این شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی لوله‌کشی ۷۷ درصد بود که با افتتاح طرح آبرسانی این ۱۲ روستا به ۷۸.۵ درصد افزایش یافت.

محمدی با بیان اینکه جمعیت ۱۲ روستای جدید برخوردار از آب لوله‌کشی بالای ۲۰ خانوار است، خاطرنشان کرد: این روستاها شامل روستای تگرگ‌آب در شهرستان بروجن، عیسی‌آباد و فیل‌آباد در شهرستان فارسان، بارده در شهرستان بن، مازه‌رشته در کوهرنگ، نیسیاق، کوران‌آباد، شکرآباد، بالد، ارجل، سرزرد و توله‌دان در شهرستان اردل است.

به گزارش ایرنا، روز سه‌شنبه در چهل و دومین هفته پویش «هر هفته الف- ب- ایران» آبرسانی به ۲۵۶ روستا در ۹ استان کشور با اعتبار ۳۴۰ میلیارد تومان با دستور وزیر نیرو افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha