۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84240631
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۸۹ هزارمترمربع از اراضی ملی قشم رفع تصرف شد

قشم- ایرنا- رییس یگان حفاظت از اراضی ملی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۸۹ هزار و ۱۲ مترمربع از اراضی ملی جزیره قشم در قالب سه قطعه زمین واقع در شهر درگهان و خارج از محدوده طرح هادی روستای ریگو قشم رفع تصرف شد.

مصطفی مازندرانی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: کارشناسان ارزش این سه قطعه را در مجموع ۱۳۷ میلیارد و ۹۸۷ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

وی ادامه داد: این اقدام‌ها پس از طی روند قانونی با دستور دادستان قشم و با حضور فرماندهی انتظامی بخش شهاب، پلیس اقتصادی، یگان امداد و کلانتری درگهان فرماندهی انتظامی شهرستان قشم انجام  شد.

رییس یگان حفاظت از اراضی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: یک قطعه از این زمین‌ها به مساحت ۸۷ هزار و ۴۷۰ مترمربع واقع در جنب جاده اصلی روستای برکه خلف به ریگو به ارزش ۱۳۱ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال بود.

وی افزود: ۲  قطعه دیگر نیز در مجموع به مساحت یک هزار و ۵۴۲متر مربع در شهر درگهان واقع بود که ارزش آن ۶ میلیارد و ۷۸۲ میلیون ریال اعلام شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =