برگزاری بیستمین مهرواره هنرهای نمایشی کانون پرورشی در استان تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران گفت: مهرواره مجازی هنرهای نمایشی با شعار "نمایش را به خانه های خود بیاوریم" ویژه اعضا و مربیان کانون‌های پرورشی استان و مراکز بهزیستی سراسر کشور تا پایان اسفند ماه در تهران برگزار می‌شود.

فاطمه تنهایی روز سه نشبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهرواره هنرهای نمایشی دارای بخش‌های نمایش عروسکی، نمایش صحنه‌ای، نمایشنامه خوانی، رادیو تئاتر، تعزیه، نقالی و تکنیک های تلفیقی است که با مشارکت سازمان بهزیستی کل کشور و با عنوان من، خانه، نمایش برگزار می‌شود.

به گفته وی محورهای منتخب مهرواره مجازی هنرهای نمایشی با عناوین خانه شاد، خانواده ی شاد برای گروه سنی (۷ تا ۹ سال)، به رنگ حماسه برای (۱۲ تا۲۲ سال) و موضوع آزاد برای سنین (۷ تا ۲۲سال و مربیان) در نظر گرفته شده است.

تنهایی ادامه داد: علاقه مندان برای شرکت در این مهرواره می‌توانند با ضبط ویدئو یک تا ۱۰ دقیقه‌ای از اثر نمایشی و ارسال به شماره ۰۹۰۲۴۰۰۱۳۹۶ روابط عمومی کانون پرورش فکری استان تهران در این مهرواره شرکت کنند.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های گروهی لذت بخش و کاربردی در شرایط قرنطینه برای کودکان و نوجوانان در محیط خانه گفت: فعالیت کودکان و نوجوانان در زمینه هنرهای نمایشی به عنوان ابزاری برای افزایش اعتماد به نفس، افزایش مشارکت در کارگروهی و افزایش تسلط بر مهارت‌های کلامی حائز اهمیت است. 

تنهایی بیان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۵ با عنوان جشنواره نمایش عروسکی در این زمینه فعالیت داشته و از سال ۱۳۹۵ تاکنون تحت عنوان جشنواره هنرهای نمایشی در این زمینه پیشتاز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =