بازداشت رهبر مخالفان گرجستان توسط پلیس

تهران- ایرنا- پلیس گرجستان روز سه‌شنبه به دفاتر حزب مخالف این کشور حمله کرده و رهبر مخالفان را بازداشت کرد.

به گزارش سه شنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد که پلیس گرجستان امروز به دفتر "نیکا ملیا" رهبر مخالفان حمله کرده و او را بازداشت کرد.

بازداشت رهبر مخالفان دولت گرجستان چند روز پس از آن انجام شد که "گئورگیا گاخاریا" نخست وزیر این کشور از سمت خود استعفا کرد و دلیل استعفای خود را اختلاف نظرش با حزب حاکم این کشور درباره مسئله بازداشت "نیکا ملیا" برشمرد.

نیکا ملیا رئیس جنبش متحد ملی (حزب مخالف) به تحریک خشونت در اعتراض های خیابانی ژوئن ۲۰۱۹میلادی متهم شد؛ اتهامی که وی آن را رد کرده و گفته با اهداف سیاسی مطرح شده است.

دادگاهی در تفلیس اخیرا طی حکمی اعلام کرد که این رهبر مخالف به دلیل ناکامی در دادن وثیقه باید بازداشت شود. وزارت کشور گرجستان در آن زمان اعلام کرد که به دنبال استعفای نخست وزیر این کشور، اجرای حکم بازداشت نیکا ملیا را به تاخیر می اندازد.

تصاویر منتشر شده امروز از داخل دفتر حزب مخالف توسط دفتر خبرگزاری اسپوتنیک در گرجستان نشان می دهد که رهبر مخالفان این کشور در داخل اتاقی حضور دارد و برخی از حامیانش از او حفاظت می کنند و این در حالی است که فعالان مخالف نیز با نیروهای پلیس در خیابان درگیر شده اند.

وزارت کشور گرجستان نیز ضمن اشاره به حکم دادگاه برای بازداشت رهبر مخالفان عنوان کرد: ما از نمایندگان احزاب سیاسی و حامیانشان می خواهیم تا به صورت مسالمت آمیز اعتراض کنند، از هرگونه اقدام خشونت آمیزی جلوگیری کنند و در این تصمیم دادگاه مداخله‌ای نداشته باشند.

نخست وزیر گرجستان پیشتر در بیانیه ای دلیل استعفای خود را مسئله بازداشت ملیا و مخالفتش با این اقدام اعلام کرده و به این موضوع اشاره داشته که نتوانسته با حزب حاکم گرجستان در این زمینه به اتفاق نظر برسد، از این رو تصمیم گرفته تا از سمت خود استعفا نماید تا شاید این اقدام موجب کاهش تنش سیاسی در این کشور شود.

گاخاریا همچنین بروز قطبی سازی سیاسی و تقابل را تهدیدی بزرگ برای آینده و توسعه اقتصادی گرجستان عنوان کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha