نظارت‌ها بر کنترل کرونای انگلیسی در اصفهان تشدید شود

اصفهان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در کشور گفت: کنترل این نوع ویروس باید مورد توجه قرار گرفته و نظارت‌ها در این استان تشدید شود.

به گزارش ایرنا، حیدر قاسمی روز سه شنبه در کمیته نظارتی ستاد کرونا در سالن جلسات استانداری افزود: اصفهان کانون تردد و مبادلات در حوزه اجتماعی، فرهنگی، اداری و تجاری است از این رو نباید عادی انگاری در جامعه بوجود آید.

وی بیان کرد: این کمیته مهم ترین کمیته در حوزه استان‌ها و کشور فعالیت می‌کند و باید اجرای تصمیمات ستاد ملی و ستاد استانی مقابله با کرونا در این کمیته صورت بگیرد.

قاسمی ادامه داد: سلامت، فعالیت و زندگی مردم باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و نظارت‌ها تا زمان شیوع کرونا استمرار داشته باشد.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، با انسجام، هماهنگی و درک مشترک اقدامات به خوبی پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه سفرها و جابه جایی در ایام تعطیلات نوروزی باید برنامه ریزی و کنترل شده باشد، خاطرنشان کرد: مجموعه اتاق اصناف و اتحادیه‌ها به ویژه اتحادیه املاک و مسکن با همکاری شهرداری مسافران را هدایت شده و سازمان یافته در هتل‌ها اسکان دهند.

بزرگترین دغدغه کاهش فاصله گذاری اجتماعی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: دستگاه‌های دولتی تابلوی جامعه هستند از این رو رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شست‌ و شوی مکرر دست‌ها و فاصله گذاری اجتماعی امری ضروری است.

کمال حیدری، فاصله گذاری اجتماعی را بزرگترین دغدغه این دانشگاه برشمرد، ادامه داد: متاسفانه فاصله گذاری اجتماعی میان مردم کاهش یافته است.

وی بیان کرد: نصب و استفاده از نرم افزار ماسک به عنوان اقدامی نهادینه اجرایی شود.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۲۷۵ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و ۵۹ هزار و ۵۷۲ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =