آب‌رسانی به بیش از ۱۱ هزار روستا محقق شده است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: آب‌رسانی روستایی در دولت «تدبیر و امید» تاکنون ۱۱ هزار و ۷۶۳ روستا را بهره‌مند کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حمیدرضا جانباز» امروز (سه‌شنبه) در مراسم افتتاح طرح‌های آب‌رسانی به ۲۵۶ روستا با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس، افزود: این تعداد روستا جمعیتی بیش از ۸.۵ میلیون نفر را شامل می‌شود.

وی ادامه‌داد: پس از یکپارچه شدن شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری تعداد زیادتری از روستاها به شبکه آب پایدار وصل شده‌اند و این برنامه تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان‌کرد: بودجه سال آینده چشم انداز خوبی برای ادامه این طرح‌ها ایجاد کرده است.

جانباز گفت: امروز و در قالب این طرح‌ها حدود ۱۵۶ میلیون لیتر افزایش ظرفیت تامین آب به همراه تعداد زیادی مخازن آب با حجم حدود ۲۰ هزار متر مکعب و بیش از یک‌هزار کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده تا آب پایدار را برای بیش از ۱۷۲ هزار روستایی ممکن کند.

وی اضافه‌کرد: طرح‌های آب‌رسانی به ۲۵۶ روستا با اعتباری افزون بر ۳۴۰ میلیارد تومان ممکن شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: با افتتاح طرح‌هایی که امروز انجام شد، در مجموع یک‌هزار و ۲۵۴ روستا با جمعیتی افزون بر ۸۲۲ هزار نفر آب‌رسانی می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار اقتصاد