معرفی پنج چهره شاخص کشتی برای ساخت تندیس

تهران - ایرنا - فدراسیون کشتی طی نامه‌ای به کمیته ملی المپیک، پنج نفر از چهره‌های شاخص کشتی را برای ساخت تندیس (سردیس) و جای‌گذاری آن در موزه ملی ورزش معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، فدراسیون کشتی در این نامه ضمن تشکر و قدردانی از همت والا و حرکت ارزشمند کمیته ملی المپیک نسبت به گشایش تالار مشاهیر ورزش ایران و رونمایی از تندیس قهرمانان و افتخارآفرینانان ورزش کشور نام پنج تن از چهره‌های شاخص کشتی را برای ساخت تندیس به این کمیته معرفی کرد.

استاد «کیومرث ابوالملوکی» ملقب به پدر کشتی نوین ایران، استاد «حبیب‌الله بلور» سرمربی تیم ملی کشتی ایران در رقابت های جهانی و المپیک، استاد «سیدمحمد خادم‌حقیقت» رئیس اسبق فدراسیون کشتی و از چهره‌های پرتلاش و موثر کشتی کشور، استاد «محمدرضا طالقانی» رئیس اسبق فدراسیون کشتی و از چهره‌های پرتلاش و موثر کشتی کشور و استاد «محمد بناء» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و بهترین مربی جهان چهره‌های شاخص کشتی ایران معرفی شده به کمیته ملی المپیک هستند.

همچنین فدراسیون کشتی در جریان روند ساخت تندیس استاد «منصور برزگر» دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک و سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =