۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۲
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84240375
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف سوخت مازوت در نیروگاه شازند متوقف شد

اراک _ ایرنا _ رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: مصرف سوخت مازوت در نیروگاه شازند متوقف شده و فعالیت این واحد تولید انرژی الکتریکی به صورت ۱۰۰ درصد با گاز است.

«علیرضا محرابیان» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با پیگیری مقامات اجرایی و زیست محیطی استان مرکزی، سوخت مازوت نیروگاه شازند از ساعت پنج صبح امروز ( سه‌شنبه)  به طور کامل به مصرف گاز تبدیل شده است.

وی بیان کرد: نیروگاه شازند در  ۷۳ روز اخیر مصرف سوخت مازوت را در دستور کار داشت و در این مدت، ۲۱۹ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۴۲۰ متر مکعب مازوت سوزانده است که در آلایندگی هوا اراک و شازند اثر نامطلوبی داشت.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: مصرف سوخت مازوت نیروگاه شازند موجب افزایش شاخص‌های آلایندگی هوا و بالا رفتن حجم دی‌اکسید گوگرد در شهرهای اراک و شازند شده بود که برای سلامت مردم این خطه زیان داشت.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۳۹ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۴ روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است  و در مواردی آلودگی به حدی رسیده که موجب تعطیلی ادارات شده است.

کیفیت هوا در یک تقسیم بندی مرتبط با سلامت انسان به ۶ دسته شامل خوب بین ۰ تا ۵۰، متوسط بین ۵۱ تا ۱۰۰، ناسالم برای گروه‌های حساس بین ۱۰۱ تا ۱۵۰، ناسالم بین ۱۵۱ تا ۲۰۰، بسیار ناسالم بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ و خطرناک از ۳۰۰ بالاتر تقسیم می‌شود.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =