موردی از کرونای انگلیسی در کرمانشاه مشاهده نشده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه موردی از کرونای انگلیسی در استان مشاهده نشده است، گفت: باتوجه به تشدید نظام مراقبت بیماری‌های واگیر در روزهای گذشته نمونه‌هایی از افراد مشکوک به گونه جهش‌یافته موسوم به کرونای انگلیسی به آزمایشگاه مرجع تهران ارسال شد.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا این لحظه نتیجه هیچ کدام از نمونه‌ها مثبت نبوده و موردی از ابتلا توسط وزارت بهداشت شناسایی یا به دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، ‌درمانی کرمانشاه اعلام نشده است.  

او گفت: ورود این ویروس به استان دور از انتظار نیست و با توجه به انتشار ویروس انگلیسی در شهرها و استان‌های مختلف، کرمانشاه نیز طبیعتا درگیر این ویروس خواهد شد.

وی از همه مردم خواست که مراقبت‌های بهداشتی از خود، خانواده و جامعه را تشدید کنند و خطر این ویروس را جدی بگیرند.  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، ‌درمانی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه روز گذشته در رسانه‌ها نام کرمانشاه به عنوان استانی که مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در آن تشخیص داده شده، قید گردیده بود، گفت: از آنجا که تاکنون موردی از این ویروس در استان ثبت نشده است، بنا بر بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این امر مربوط به ثبت اشتباه محل زندگی یک بیمار بوده که توسط استان آذربایجان شرقی به اشتباه استان کرمانشاه به عنوان محل زندگی فرد در سامانه قید شده است.

شکیبا افزود: بررسی ها مشخص کرد که این فرد کرمانشاهی نبوده و اهل استان دیگری است و وزارت بهداشت نیز تذکر لازم را به استان ثبت کننده در زمینه این خطای ثبت اطلاعات داده است.

او گفت: احتمال تشخیص این ویروس در استان نیز وجود دارد لیکن تاکنون بیماری یافت نشده و آزمایش‌های تکمیلی مورد مثبتی را در استان اعلام ننموده است.

آمار بستری‌های کرونا در کرمانشاه به ۱۶۴ نفر افزایش یافت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه آمار بستری‌های کرونایی در استان رو به افزایش است، گفت: ‌اکنون ۱۶۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.

«مهدی محمدی»  از بستری‌ شدن ۵۳ نفر در شبانه‌روز گذشته با علایم ویروس کرونا خبر داد و افزود: در این مدت ۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ هم بعد از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی اظهار داشت: با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کرمانشاه، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار مثبت بستری و ۴۳ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.

محمدی افزود: شهرستان های پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب هم اکنون در وضعیت زرد قرار دارند.

وی همچنین وضعیت شهرستان های ثلاث باباجانی، دالاهو، صحنه، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب، جوانرود و روانسر را آبی اعلام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها